Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

‘Ağaçları kim kestirdi?’


Akyazı sınırları içinden geçip Karadeniz’e dökülmekte olan Mudurnu Deresi’nde dere yatağı içindeki ağaçların (Bedil Kazancı ve Akbalık Mahalle sınırları içinde kalan bölümünde) büyük kısmının kesilmesi Akyazılılar’ın, “ Bu ağaçları kim kestirdi?” demelerine neden oldu.

Muhtarlar bilmiyor

Kesilen ağaçların sınırı içinde bulunan mahalle muhtarları kesimin kim ya da kimler tarafından yapıldığını bilmemekle birlikte, kesimle ilgili olarak DSİ’nin Orman İşletmesi ile yaptığı görüşmenin ardından İşletme Müdürlüğü’nün açtığı ihaleyi kazanan şahıslar tarafından kesildiği önü sürülüyor.

Açıklansın

Muhtarların da tam net bir bilgiye sahip olmadıkları kesimin kimin tarafından yapıldığını bilmediklerinden dolayı ortaya çıkarken, vatandaşlar da bu duruma büyük tepki göstererek, “Durup dururken dere içindeki ağaçlar neden kesildi?” dediler.

Yetkililer açıklasın

Akyazılılar kesilen ağaçların neden kesildiğini, kim tarafından kestirildiğini, kesimden ötürü derenin taşması sonucu insanların ve dere kenarında bulunan arazilerin bir zarar görüp görmeyeceği konularında bilgi sahibi olmak istediklerini belirterek, “Sel olursa, ne olacak? Yetkilileri bu konuda açıklama yapmaya davet ediyoruz” dediler.

23 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 800 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU