Günün Tarihi:22 Ekim 2021

Sağlıklı aile çoğalıyor


Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde hazırlanarak ‘eğitim ailede başlar’ ilkesi kapsamında ailelere eğitim verildi.

599 aile

Aile Eğitim Programı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan İktisat, Hukuk, Medya, Sağlık ve İletişim alanlarında ailelere yönelik seminerler düzenlenerek yürütülen bir eğitim programdır. Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında AEP Eğitici Eğitimi programını başarıyla tamamlamış eğitimciler kendi uzmanlık alanlarında (İletişim, İktisat, Sağlık, Hukuk, Medya) eğitimler vererek, halkın bilinçlenmesine katkı sağlamaktadırlar. Bu doğrultuda 13 eğitim programı düzenlenmiş, düzenlenen programlara 599 katılımcı katılmıştır. Aile Eğitim Programı kapsamında düzenlenen tüm eğitimler halka açık olup, eğitimlere katılım ücretsizdir.

Eğitim

Eğitim düzenlenen yerler ve eğitim konuları; Arifiye İlçe Jandarma-Evlilik Öncesi Eğitim- Adapazarı Budaklar İlçe Jandarma-Evlilik Öncesi Eğitim- Orhangazi İlkokulu-Çocuklarda İstismarın Önlenmesi- Osmanbey İlkokulu-Aile İçi İletişim- Akyazı Rıdvan Efendi Kuran Kursu-Mahremiyet Eğitimi- Hendek İlçe Jandarma-Evlilik Öncesi Eğitim- Hendek İlçe Jandarma-Madde Bağımlılığından Korunma Yolları- İMKB 1. Meslek Lisesi-TBM Madde Bağımlılığından Korunma Yolları- Akyazı Jandarma Komutanlığı-Evlilik Öncesi Eğitim-  Karapürçek Jandarma Komutanlığı-Evlilik Öncesi Eğitim- Kocaali Anadolu Lisesi-Etkili Ebeveynlik ve İstismarın Önlenmesi- TÜVASAŞ Konferans Salonu-Öfke Kontrol ve Stres Denetimi- TÜVASAŞ Konferans Salonu-Hedef Belirleme ve Motivasyon.

24 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 719 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU