Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Üniversitelilerden liselilere ders


Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 2. Sınıf öğrencileri Prof. Dr. Mehmet Zafer Danış koordinatörlüğünde AFAD İl Müdürlüğü ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde ‘Afet Esnasında Strese Dayanıklı Birey’ hakkında bilgilendirme amacıyla seminer düzenlediler.

Seminer

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 2. Sınıf öğrencileri; Deniz Atılgan,  Şeydanur Uzunoğlu,  Elif Şule Binici, Fatma Demir, Dudu Akmaz, Seda Yılmaz  ve Rumeysa Gül Taktak tarafından  Sosyal Hizmet Kuram ve Yaklaşımları 2 dersi kapsamında Prof. Dr. Mehmet Zafer Danış koordinatörlüğünde gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi için AFAD İl Müdürlüğü ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinde “Afet Esnasında Strese Dayanıklı Birey” hakkında bilgilendirme amacıyla seminer düzenlediler.

Drama

Seminer kapsamında afet hakkında bireyleri bilinçlendirmek amacıyla drama, müzik, resim, oyun, sunum faaliyetlerinde bulundular. Bu seminerlerin amacı afet bölgesinde yer alan Sakarya’da halkın bilinçlenmesini, olası afet anına hazırlıklı olunmasını sağlamak ayrıca afet anında ve sonrasında başarılı stres yönetimi ile ayakta kalmalarını sağlamaktır. Öğrenciler projelerinin toplum olarak tam anlamıyla önem verilmeyen AFET yönelmesinin bir gereklilik olduğunu belirtmektedirler.

 

25 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 1212 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU