Günün Tarihi:6 Haziran 2020

İşsizlere iş imkanı!


Sakarya’da bu yıl 5.si düzenlenen ‘İş Sizi Arıyor’ ana temalı Sakarya AR-GE, Girişimcilik ve İstihdam Fuarı (SAGİF) yarın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarrıeroğlu’nun katılımıyla açılacak.

3 gün sürecek

Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda yarın saat 11.00’de açılışı gerçekleştirilecek SAGİF’in 26-27 ve 28 Nisan tarihlerinde 3 gün boyunca açık kalacağını söyleyen İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, “Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi ve SATSO işbirliği ile işçi arayan ile iş arayanları buluşturduğumuz fuarımız iş dünyası dernekleri tarafından da desteklenmektedir” dedi.

 

100 firma katılacak

Müdür Kaya, SAGİF-2917’ye 50 ve üzerinde istihdam sağlayan 85 firmanın katıldığını ve 35 bin 983 kişinin ziyaretiyle 3 bin 280 açık iş gücünün kapatıldığını vurgulayarak, “Bu yıl ilgi büyük oldu. Hatta 20 firmamızı planlanandan fazla olduğu için SAGİF-2018’e ise alamdık. Bu yıl 100 firma fuarda iş arayanlarla buluşacak” dedi.

 

 

İş ve staj imkanı

Bu yıl çok sayıda katılımcının beklendiği SAGİF’in amacının, iş arayanların, işgücü piyasası ve firmalar hakkında bilgi sahibi olmaları, işverenlere ihtiyaç duydukları işgücünü temin edilmesi ve lise son sınıf ile üniversite öğrencilerine iş ve staj fırsatı sunulması olduğunu belirten Müdür Kaya, “Bir anlamda iş fırsatını iş arayanın ayağına getiriyoruz. Bunun yanında nitelikli iş gücünün de ilimizde kalması sağlanıyor” diye konuştu.

 

Fuar ve bina açılışı

Müdür Kaya, vasıflı-vasıfsız iş arayanların yanında, lise, meslek lisesi, yüksekokul ve fakültelerden mezun olacak gençleri, üretime, ihracata ve istihdama destek olmaları bakımından fuara katılmaları çağrısında bulunurken, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu saat 11.00’de SAGİF’i açtıktan sonra Hızırtepe Mahallesi’ndeki yeni İŞKUR Hizmet binamızın da açılışını gerçekleştirecektir.

YENİGÜN’ü ziyaret etti

Sakarya İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya gazetemiz YENİGÜN’ü ziyaret ederek, Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin’e SAGİF’in çok önemli bir fuar olduğunu belirterek iş ve işçi arayan herkesi buraya katılmaya davet etti.

 

25 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU