Günün Tarihi:25 Haziran 2022

En önemli silah Aşı


Dünya Aşı Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler SAÜEAH önünde ücretsiz aşılama yaptı. Aşı ve aşılama konusunda bilgilendirilen vatandaşlar, aşılama için kurulan standa yoğun ilgi göstererek tetanos ve zatürre aşısı oldu.

Farkındalık

Çark Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşle başlayan Dünya Aşı Haftası programı İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar,  Tübeküloz ve Aşı Programları Birimi tarafından çeşitli çalışma ve etkinliklerle devam ediyor. Çark Caddesi’nde Aşı Haftasına özel şapka ve tişörtleri giyen sağlık çalışanları ile öğrenciler taşıdıkları pankart ve dövizlerle aşının önemine vurgu yaparak farkındalık yaratmaya çalıştı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, Başkan Yardımcısı Dr. Mümtaz Seyda, Bulaşıcı Hastalıklar Birimi Sorumlusu Dr. Gülden Tarhan da katıldı.

Aşı kartı

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karabay önderliğinde Dünya Aşı Haftası etkinlikleri çerçevesinde erişkin aşılaması ve halka yönelik bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda 65 yaş üstü kronik hastalığı olan kişilere KPA (Pnömokok/Zatürre), Td (Tetanoz); hastane personelinden eksik aşılı olanlara ve risk grubundaki nüfusa KKK, Td; 18 yaş üstü kişilere Td aşıları yapıldı. Bulaşıcı Hastalıklar,  Tübeküloz ve Aşı Programları Birimi Sorumlusu Dr. Gülden Tarhan, bulaşıcı hastalıklarla mücadelede en önemli silahın aşı olduğuna dikkat çekerek, özellikle çocukların birçok bulaşıcı hastalığa karşı korunması için aşılarının yapılması gerektiğini dile getirdi. Broşürlerle bilgilendirilen vatandaşlara aşı takvimi ve aşı kartı dağıtıldı.

 

27 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 2811 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU