Günün Tarihi:28 Şubat 2021

‘Sakarya parlayan bir yıldız’


Sakarya’da sanayileşme, kalkınma ve gelişme anlamında tüm tarafların ortak bir duruş sergilediğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Sakarya’da büyük bir sinerji var ve ülkemizin parlayan yıldızlarından bir tanesi” dedi.

Açılış töreni

Sakarya Esnaf Sanatkarlar Birliği Mesleki Sınav Merkezi’nin açılış töreni dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi. Törene Bakan Sarıeroğlu’nun yanı sıra Vali İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ayhan Sefer Üstün, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Kümbet, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman, YÖK Kalite Kurulu Başkanı Muzaffer Elmas, SESOB Başkanı Hasan Alişan, oda başkanları, STK Temsilcileri ile davetliler katıldı.

Değişim hızı

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Esnaf ve sanatkarlarımızın değişim ve dönüşüme ihtiyacı olduğunun farkındayız. Teknolojinin değişim hızının zorluğunu da biliyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımıza bu sebeple destek vermek zorunlu hale gelmiştir. Bu anlamda Mesleki Sınav Merkezlerimizde çalışmalarımıza hız verdik” dedi.

‘Kampüs olacak’

‘Ahilikten yeterliliğe’ sloganı ile yola çıktıklarını belirten Alişan, “Faaliyetlerimize 10 meslek dalında 12 ilde devam ediyoruz. Şu ana kadar başardıklarımız bizim için yeterli değildir. Mesleki sınav merkezimizin bundan sonra hizmet vereceği alan toplam 4 bin 500 metrekareden oluşmaktadır. Desteğinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde içinde bulunduğumuz iş merkezi adasının tamamını eğitim ve belgelendirme kampüsü haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

‘Esnaflar can damarı’

Alişan’ın ardından Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Karaman ve YÖK Kalite Kurulu Başkanı Muzaffer Elmas birer konuşma gerçekleştirdiler. Esnafları ekonominin can damarı olarak gördüklerini ifade ederek konuşmasına başlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise, “Onların her alanda kendilerini geliştirmeleri bizim için önemli. Yapılan işin ahilik ve ülkenin geleceği adına çok önemli olduğunu da dile getirmek istiyorum. İnşallah bu büyük alanda güzel işler çıkacağına inanıyorum” dedi.

Sakarya’ya övgüler

Sarıeroğlu, “Sakarya istihdamda olduğu gibi sınav belgelendirmede de Türkiye’de inisiyatifi eline almış durumda. Verilen yeterlilik belgelerinin yüzde 10’u Sakarya Merkezi tarafından veriliyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yerel anlamda inisiyatif alarak sivil toplum örgütünün çalışmasına sahip çıkmasını da çok önemli buluyor ve teşekkür ediyorum. Bu Sakarya’da sanayileşme, kalkınma ve gelişme anlamında tüm tarafların ortak bir duruş sergilediğinin de göstergesidir. Rakamlar boşuna bu kadar yüksek olmuyormuş bunu anladım” dedi.

‘Hayırlı olsun’

Jülide Sarıeroğlu, “Sakarya’da büyük bir sinerji var ve ülkemizin parlayan yıldızlarından bir tanesi. Ülkemizin gelişmesine, büyümesine ve istihdamına Sakarya’mız bu sinerji ile önümüzdeki dönemlerde de inşallah devam eder. Bugün birçok açılış gerçekleştirdik hepsinin Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

27 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 1781 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU