Günün Tarihi:24 Haziran 2021

81 ilde 100 bin fidan


Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), 100 bin gönüllü katılımcı ile Türkiye’nin her noktasına 100 bin fidan dikecek.

 

Geleneksel

‘Köklerimiz Bu Topraklarda’ projesi kapsamında düzenlenen etkinlik eş zamanlı yapılacak ve derneğin sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlandı. 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenecek etkinlik kapsamında 100 bin fidan dikimi ve tohum ekimi yapıldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlik ile amaç, projenin daha da büyüyerek geleneksel hale getirilmesi ve çevre bilincinin arttırılmasının sağlanması.

Ormanlar

ÇEKUD adına açıklama yapan ÇEKUD Genel Sekreteri Av. Cengiz Kömürcü, “Çok faydalı, çok hayırlı, çok güzel bir çevrecilik faaliyeti için bir araya geldik. Dünyada her yıl çeşitli sebeplerle büyük orman alanları insanlar tarafından yok ediliyor Buna rağmen Türkiye olarak orman alanlarını artıran nadir ülkelerden biriyiz. Fidanlarımızı toprakla buluştururken aslında farklı bir şeyler söylemek istiyoruz ve diyoruz ki; ‘Tüm insanlara diyoruz ki, ey insanlar bakin yakıp yıkılan bu dünyayı biz tekrar onarmaya çalışıyoruz, dünyanın barış dünyasını olmasını bütün varlıkların mutluluk içinde yaşamasını istiyoruz, diktiğimiz her bir fidandan elde edilecek faydanın insanlığın ortak faydasıdır diyoruz” diye konuştu. 

29 Nisan 2018 , Pazar Bu haber toplam 560 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU