Günün Tarihi:20 Eylül 2021

AK Parti’de aday sayısı 69’a ulaştı!


AK Parti’de milletvekili adaylık başvuruları 2 Mayıs Çarşamba gününe kadar uzatılırken, temayül yoklaması da cumartesi gününe alındı. Dün akşam itibariyle Sakarya’dan milletvekili adayı olmak isteyen aday adaylarının sayısı 69 oldu.

İl Teşkilatı

Sakarya İl Teşkilatı’na dün akşam itibariyle 65 aday adayı başvurusunu yaptı. Genel Merkeze yapılan 4 başvuru ile birlikte rakam 69’a ulaşırken, yeni yapılacak başvurularla aday adayı sayısının 80’i bulması bekleniyor.

Milletvekilleri

AK Parti’de mevcut milletvekillerinden Recep Uncuoğlu İl Teşkilatı’na, Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün ve Mustafa İsen ise Genel Merkez’e yaptılar. Şaban Dişli’nin ise henüz müracaat yapmadığı öğrenildi.

Süre uzadı

Başvuruların çok fazla olması üzerine Genel Merkez süreyi 2 Mayıs Çarşamba akşamına kadar uzattı. Bu süre içinde yapılacak başvurularla birlikte 7 kişilik aday listesi için büyük çekişme yaşanacağını gösteriyor.

Ertelendi

Başvuru süresinin uzaması üzerine ilimizde çarşamba günü spor salonunda yapılacağı açıklanan temayül yoklaması da cumartesi gününe alındı. Adayların mülakatının ardından 21 Mayıs itibariyle adaylar belirlenmiş olacak.

Karate sporunda iki kez Dünya ve defalarca Avrupa Şampiyonu olan Enes Erkan’da AK Parti’den milletvekili adayı olmak için başvurusunu yaptı. 

AK Parti Aday adayları

Adalet ve Kalkınma Partisi her seçim dönemi olduğu gibi yine en çok aday adaylığı müracaatı yapılan parti oldu.

Ender Serbes, Arzu Özkan, Aslı Hilal Kökden, Nuri Oktay, Ali İnci, Nuray Sağıroğlu, Ahmet Orhan, Çiğdem Cebeci, Bilgehan Doğru, Ayşe Özkul Erdem, Cem Oruç, Zekeriya Demir, Hilal Doğanay, Recep Hacıeyüpoğlu, Ziya Cevherli, Şeyma Ürdem, Mehmet Akyazıcı, Hafızuullah Kadıcı, Yusuf Uygur, Ernur Toç, Mecit Ayhan, Hamza Germiyan, Cem SAhir İslam, Mehtap Başer, Şahin Karaaslan, Recen Uncuoğlu, Mustafa Tuncer, Serpil Başer, İmdat Ersoy, Selçuk Yaşar, Abdullah Mert, Muhammet Gökhan Kilit, Gürcan Doğanay, Abdullah Kayar, Lütfi Bayraktar, Resul Dalkıran, Osman Çelik, Osman Kara, Ramazan Serhoş, Murat Bayrak, Nursel Akşit, Semiha Bafralıoğlu, Serdağ Yılmaz, Cihan Saraç, Çiğdem Erdoğan Atabek, Mustafa Ak, Muhammed Ali Uzun, Ali Türkmenoğlu, Mahmut Tandoğan, Sevda Yılmaz, Muhammet Ali Tekmen, Erhan Dursun, Ali Ateş, Halil İbrahim Başar, Engin Şenol, Enes Erkan, Fatih Sevindik, Ekrem Yüce, Metin Şirin, Haluk Kam, Muhammet Azaf, Ali İhsan Bilaloğlu

 

30 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1225 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU