Günün Tarihi:24 Haziran 2021

‘MYO ilçemize katkı sağlayacak’


Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Sakarya’da ikinci üniversite kurulması Bakanlar Kurulu’nda onaylanan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine Taraklı Meslek Yüksek Okulu hakkında gazetemize değerlendirmede bulundu.

Bağlı olacak

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Meslek Yüksekokulu’nun Taraklı’da açılacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi MYO ‘nun Taraklı için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Özkaraman “Sakarya’da kurulan ikinci üniversite Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine bağlı olacak olan MYO ‘n da Restorasyon, Turizm, Fizik ve Tedavi bölümlerinden oluşmakta. Restorasyon bölümü Sakarya Üniversitesi’ne bağlı olarak Geyve’de eğitim vermekte idi. Bu bölüm SAÜ’den ayrılarak yeni Üniversiteye bağlanacak ve Taraklı’da eğitim verecek” dedi.  

 

Hazır olması

Başkan Özkaraman, “Bu bölümde öğretim görevlileri ve öğrencilerin hazır olması büyük avantaj. Diğer bölümlerde öğretim görevlileri ataması yapılarak kısa sürede hazır bir kurum haline getirilermiş olacak. Daha önce ilçede yüksek okul açılması için çalışmalarımız olmuş ancak çalışmalarda istediğimiz gerçekleşmemişti” dedi.

 

Vasiyet yerine geliyor

Taraklı’da Meslek Yüksek Okulu açılması için Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski dekanlarından Taraklılı merhum Prof Dr Mehmet Erkal’ın sağlığında çok büyük emekleri olduğunu söyleyen Özkaraman “ Taraklı MYO açılacak olması hemşerimiz İlçemiz’in medar-ı iftarlarından Prof Dr Merhum Mehmet Erkal büyüğümüzün adeta vasiyetinin yerine getirilmesidir” dedi.

 

Bina boşaltıldı

Açılacak olan MYO binası için Toplum Sağlığı Merkezi tarafından geçici olarak kullanılan ilkokul binasını düşündüklerini belirten Başkan Tacettin Özkaraman “İlçeye yeni sağlık merkezi binası yapılmasından sonra geçici olarak sağlık hizmeti veren bina boşaltıldı. Burasını MYO’ na dönüştürmeyi düşünüyoruz. Biz Belediye olarak bunun gerçekleşmesi için elimizden gelen tüm destekleri vereceğiz" ifadelerini kullandı.

 

Parlayan bir yıldız

Meslek Yüksekokulu'nun Taraklı’ya her türlü katkıları sağlayacağını ifade eden Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman Meslek Yüksekokulunun ilçe kalkınmasına, soyal ve kültürel gelişmeye etkisini önemseyen anlayışla çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek “Taraklı her geçen gün parlayan bir yıldız olmaya devam ediyor.2004 yılından bu yana geldiğimiz nokta ortadadır. Hedefimiz daha ilçemizi her alanda daha iyi yerlere getirmektir” şeklinde konuştu.

 

Mücadele ettik

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ilçede MYO açılmasında emeği geçen hükümet ve devlet yetkililerine teşekkür ederek “Göreve başladığımızdan bu yana Taraklı’da Meslek Yüksek Okulu kurulması için mücadele ettik. Hayalini kurduk. Nasip bu günlereymiş MYO Taraklı’mıza hayırlı olsun” diyerek sözlerini noktaladı. 

2 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 827 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU