Günün Tarihi:3 Nisan 2020

Vatandaşlardan hizmet isyanı


Akyazı’da yaşayan vatandaşlar Büyükşehir kapsamına alındıktan sonra belde belediyeleri kapatılarak mahalle statüsüne düşmelerinden sonra hizmetlerin yetersiz kaldığını ifade ettiler.

Bütçe

Akyazılılar, “Kapatılan Belde Belediyeleri de aralarında olmak üzere Mahalle sayısı ve hizmet alanı genişleyen Akyazı Belediyesi hizmet getirmede yetersiz kalıyor. Daha önce hizmetler en kısa zamanda geliyordu, köy statüsünden mahalle statüsüne dönüştürülen yerlere Akyazı Belediyesi hizmette yetersiz kalıyor. Belediyelerimiz kapatılmadan önce mezarlıklarımız pırıl pırıldı. Bütçemiz varken muhtarımız mezarlıklarımızdaki tüm eksikleri gideriyordu” diye konuştular.

Davet

Kuzuluk Mahalle sakinleri ise, “Havaların açması ile mezarlıklarda otlar insan boyunu aştı. Birçok konuda hizmet alamıyoruz. Akyazı Belediyesi otları biçmede de geç kaldı, öyle bir noktaya geldik ki, artık herkes kendi mezarlığının etrafını kendisi temizliyor. Mezarlığına gidebilmek içinde yine kendi gayretleri ile yol açıyor” diyerek Akyazı Belediyesi yetkililerinin otlar daha fazla büyümeden ve insanlar daha fazla güçlük çekmeden, korkmadan mezarlarına gidebilmeleri için gerekli temizliği yapmalarını konusunda göreve davet ediyorlar.

 

3 Mayıs 2018 , Perşembe Bu haber toplam 474 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU