Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

İki mahalle birbirine kavuşacak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Arifiye Belediyesi tarafından yapılan köprü inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

3 milyon 635 bin TL

Arifiye Karaaptiler ve Türkçaybaşı Mahallelerini birbirine bağlayacak olan yeni köprü inşaatı hızla ilerliyor. 17 metre genişliğinde ve 65 metre uzunluğunda olacak olan köprü, toplamda   3 milyon 635 bin TL'ye mal olacak. Bu maliyetin yarısı Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yarısı ise Arifiye Belediyesi tarafından karşılanacak.

Arifiye'nin iki yakası

Sakarya Nehrinin iki yakasındaki mahalleler, yeni köprüyle bir birine bağlanıyor. Arifiye 'de şehir içi ulaşım daha hızlı ve güvenli hale gelecek. Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "Arifiye'deki mahallelerimiz, hızlı tren yolu, Sakarya Nehri, İstanbul-Ankara Otoyolu, Bilecik-Eskişehir Yolu ile bir birbirinden ayrılıyor. Belirli yerlerdeki geçiş noktaları ile bağlantı sağlanıyor, buda hem zaman hem de yakıt kaybına neden oluyordu. Söz gelimi Arifiye Merkezdeki bir vatandaşımız, Toyota Hastanesine gitmek için iki araç değiştirmek zorunda kalıyordu. Hızlı Tren Projesi kapsamında ilçemizin bir çok noktasında yapılan alt ve üst geçitler sayesinde artık Arifiye-Merkezden Toyota Hastanesine iki dakika içinde gidebilirsiniz” dedi.

Yol kısalacak

Yine, Sakarya Nehrinin karşı yakasında bulunan Mollaköy, Hacıköy, Türkçaybaşı, Çaybaşı Fuadiye, Semerciler, Karaçomaklar Mahallelerine geçiş sadece Toyotasa Hastanesinin arkasında bulunan köprüden yapılabiliyor, buda ulaşım zamanını uzatıyordu. Yeni köprü, Karaaptiler ve Türkçaybaşı Mahallelerini birbirine bağlayarak bu noktalardaki ulaşım süresini ciddi oranda kısaltacak.

İş seferler başladı

Başkan Karakullukçu, “Biz de Arifiye Belediyesi olarak, Vatandaşlarımızın Arifiye Merkezi ile olan ulaşımlarını kolaylaştırmak için 2018 yılı Ocak ayından itibaren ilçe içi ring seferlerimizi başlattık. Şu an Sakarya Nehrinin karşı yakasındaki vatandaşlarımız, yeni ve modern araçların kullanıldığı bu seferler ile, Arifiye merkeze tek araçla kolaylıkla ulaşabiliyor” dedi.

Başkandan teşekkür

Başkan Karakullukçu. “Ben, yeri gelmişken, bu hizmetlerin haya geçirilmesinde bize verdiği destekten dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na Arifiye'li hemşerilerim adına çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

3 Mayıs 2018 , Perşembe Bu haber toplam 744 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU