Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

‘HEDEFİMİZ GÜÇLÜ SAKARYA’


AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Mustafa Tuncer, adaylık müracaatının ardından Sakarya'nın tüm ilçelerindeki teşkilat temaslarını tamamladı. Tuncer, “Hedefimiz güçlü Sakarya” söylemiyle hareket ediyor.

Mustafa Tuncer kimdir?

MÜSİAD ABD Başkanı Mustafa Tuncer, Erenler’deki Truva Granit Mermer Fabrikası’nın sahibi... Ahmet Akkoç İlkokulu ve Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Tuncer, Milli Gazete’de kısa bir süre muhabirlik yaptıktan sonra ABD’ye geçerek Wilmington Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamlayıp iş hayatına atıldı. Granit ve doğal taş sektöründeki işletmeleri ABD’nin en hızlı büyüyen şirketler sıralamasına giren Mustafa Tuncer, Delawere eyaletinde vergi rekortmenleri listesine adını yazdırdı. ABD’deki ticari başarılarını memleketi Sakarya’ya taşıyan Tuncer, Erenler’de Truva Granit ve Mermer fabrikasını kurdu. Aile büyükleri ve kardeşleri ile birlikte Yağcılar Mahallesi’nde ikamet eden ve yılın 6 ayını Sakarya’da geçiren Tuncer, 24 Haziran’da erken seçim yapılacağı ilan edilir edilmez aday adayı olmaya karar verdi. Mustafa Tuncer, 2013’deki Gezi kalkışmasının ardından ABD’de “Her şey Türkiye için” platformunu kurdu. New York’ta “Paralel yapıya HAYIR” mitingleri düzenledi. Nisan 2017 referandumunda ABD’nin 3 eyaletinde Ak Parti’nin Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttü. Mustafa Tuncer, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi sırasında ABD’deki Türklere öncülük ederek FETÖ’nünPensilvanya’daki ihanet çiftliğinin önünde protesto gösterileri düzenledi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından batı medyasındaki iki yüzlülüğü deşifre eden “July 15th Western Media” isimli kitabını yayınladı. Mustafa Tuncer MÜSİAD ABD Başkanlığı görevinin yanı sıra, Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi Kurumsal İletişim Başkanlığı, Diyanet Vakfı ABD Şubesi Genel Sekreterliği, Diyanet Center of Amerika Washington Külliyesi Yönetim Kurulu üyeliği, İbn Haldun Üniversitesi Amerika Şubesi kurucu üyeliği görevleriyle Türkiye’nin ABD’deki yerli ve milli sesi oldu. İyi derecede İngilizce bilen Mustafa Tuncer evli ve 4 çocuk babası…

 

Bu kısa sürede ne gibi çalışmalar yapabildiniz?

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Kadın, Gençlik Kolları ve ilçe başkanları ile görüştüm. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başta olmak üzere ilçe belediye başkanlarını da ziyaret ettim. Sakarya'daki yerel medya temsilcileri ile de bir araya gelerek bu süreçte gündeme ilişkin görüşlerini açıkladım.

 

Seçmene özel hat

24 Haziran günü yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den Sakarya Milletvekili aday adayı olan Mustafa Tuncer, seçmenle iletişim kurmak için değişik bir yöntemde seçti. Seçmenle iletişim için farklı bir yöntem kullanan aday adayı Tuncer, Whatsapp hattı açarak numarayı sosyal medyadan paylaştı. Tuncer, Twitter hesabında “Öneri ve eleştirileriniz bize yol gösterecek. Sakarya’nın sözünü yükseltmeye talibiz” mesajıyla Whatsapp numarasını yayınladı.

 

Şehrim güç kazansın

Teşkilat ziyaretlerindeki konuşmalarını anlatarak "Güçlü Sakarya" vurgusu yapan Mustafa Tuncer, "Ben şehrimin güç kazanmasını istiyorum. Ben Sakarya'da daha fazla yatırım, üretim ve istihdam istiyorum. Ben Sakarya'nın gençleri hem Türkiye'de hem yurt dışında başarıdan başarıya koşsunlar istiyorum" dedi.

 

Size göre Sakarya ne anlama geliyor?

"Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yeniden diriliş ve şahlanış dönemini yaşayan Türkiye'nin en güçlü kalesi Sakarya olacak. Cesaret gösteremeyenler esarete mahkum olur. Cesur ve kararlı adımlarla Sakarya'nın başarısı için seferber olacağız.

 İç ve dış odaklar, Türkiye'ye diz çöktürmek için her yolu deniyor. Referandumu yaptık. Allah'ın izniyle 24 Haziran'da seçimleri de yapacağız. ABD'si, FETÖ'sü, PKK'sı ne derse der. Son sözü burada millet söyler. Milletimiz nihai noktada tercihini her zaman hakikatten yana yapmıştır. 24 Haziran seçimleri bir mühür olacak. Hem yurt dışında hem yurt içinde Türkiye'ye karşı oynanan oyunlara büyük bir cevap olacak. Milletimiz dış odakların uzantısı olarak bir takım ittifak girişimlerine ve bu ülkenin hakikatlerinden uzak çabalara karşı güçlü bir cevap verecek."

 

Peki neden aday adayı oldunuz?

 “Mesele aday olmak, olmamak değil. Mesele yerli ve milli cephede elimizden gelen gayreti sonuna kadar, samimiyetle ortaya koyabilmek. 2013’teki Gezi ayaklanmasından bu yana Türkiye’nin gelişmesine, güçlenmesine karşı şer odaklarının yürüttüğü yıkım faaliyetlerini görüp bunların karşısına dikilmek zaten bu ülkenin bir evladı olarak vazifemizdi. 24 Haziran işte bu sürecin finali olacak. FETÖ ve PKK gibi maşaları ile Türkiye’ye saldıranların maskeleri döküldü. Gerçek yüzler ortaya çıktı. Herkes tüm gücüyle sahaya çıktı. Saflar netleşti. Tarihi bir süreçten geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir mücadele veriliyor. Hayatımızın bu mücadeleye denk gelmesi ve bizlere de bu kutlu davanın bir parçası olabilme imkanını sunması büyük bir lütuf. Bunun için ne kadar şükretsek az. Asıl olan devletimizin bekası, milletimizin geleceğidir.Varoluş ve diriliş için cesur, kararlı ve net olmak durumundayız. 24 Haziran tarihi ilan edilince tek bir an bile tereddüt etmedim. Ben bu tarihi mücadelenin tam ortasında olmalıydım. Sakarya’nın evladı olmak böyle bir duygu…”

 

4 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 1117 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU