Günün Tarihi:26 Şubat 2020

Eserler sanatseverlerle buluştu


Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, yaptıkları eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Özel yetenekler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi yılsonu sergisi düzenledi. Resim, el becerileri ve tasarım alanında sunulan sergilere başta veliler olmak üzere vatandaşların ilgisi büyük oldu. 6-14 yaş grubuna sahip öğrenciler 8 aylık eğitimlerinin ardından becerilerini ortaya koydu. Resim alanında Elif Özçelik, Becerikli Eller alanında Neriman Haymana ve tasarım alanında Esra Çeker’in çocuklarla sağladıkları uyum sonucu ortaya becerikli ve sanat dolu eserler çıktı. Öğretmenler çocukların sergi heyecanına ortak olurken, çocuklar da yaptıkları eserlerle fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

Emek

Resim Öğretmeni Elif Özçelik, Sosyal Gelişim Merkezi’nin çocuklara yeteneklerini ortaya çıkarabilecek beceri ve özgüven gibi birçok kişisel gelişim imkanı kazandıran bir merkez olduğuna dikkat çekti. Özçelik, “Çocuklarımızla çok güzel işler başardık, öğrencilerimiz arasında özel eğitime tabi öğrenciler de var, onlara güvendik ve onların da bize güvenmesini sağladık, birlikte eğlenerek ve emek vererek neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz” dedi. Yılsonu sergisi Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor

8 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 466 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU