Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Eski stadın yerinde kamu yararı yokmuş


İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Hüsnü Gürpınar, eski stat için Sakarya 2. İdare Mahkemesi’ne açtıkları davada bilirkişi raporuna göre stadın yerinin imara açılmasında kamu yararı olmadığının belirlendiğini açıkladı.

Devam ediyor

Başkan Gürpınar, dava süreci devam eden eski Atatürk Stadyumu alanında, Toplu Konut İdaresi’nce (TOKİ) yapılan ve Büyükşehir Meclisi’nce onaylanan, Stadyum alanının imara açılması ile ilgili plan tadilatı konusunda, bilirkişinin rapor hazırladığını belirterek, plan değişikliğinin uygun bulunmadığını belirtti.

Mahkeme

Gürpınar, bilirkişinin raporunda stadyum alanının imara-yapılaşmaya açılması ile ilgili plan değişikliği işleminde, ‘Şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına, kamu yararına uygun olmadığı kanaati oluşmuş’ diyerek, “Hazırlanan rapor mahkeme başkanlığına sunulmuştur. Bu safhada bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

8 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 653 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU