Günün Tarihi:23 Ekim 2020

‘Kararı millet verecek’


Akyazı Balbalı Mahallesi’nde Pazar günü yapılan Abhaz Şurasına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Yani süreç

Bakan Soylu, “Ülkemiz yepyeni bir sürece girmiştir. Kararı Millet verecektir. Yüce Milletimiz ne yapmışsa daima doğruyu yapmıştır. Bugün burada hep beraberiz. Burada olmamızın ve kendimizi ifade etmemizin yegane sebebi demokrasidir. Avrupa bizim anti-demokratik bir yaklaşım içinde olduğumuzu söylüyor. Bu tamamen uydurmadır ve iftiradır. Ülkemizde demokrasi yerine diktatörlük olsaydı referandum sonuçları yüzde 51 buçuğa, yüzde 48 buçuk sonuçlanır mıydı?” diye konuştu.

Haksızlık

Soylu, “Fransız İçişleri Bakanı eski Lyon Belediye başkanıdır. Görüşmemizde dedim ki, ‘Sen Belediye Başkanlığı yaptın. Dağa giden kardeşini, sana hainlik yapan kardeşini belediyeye alır mısın?’ dedim, ‘Almam’ dedi. ‘Sen kendi iş makinelerini greyderlerini bu ülkenin askerine polisine kurşun sıksın diye teröristlere emaneten verip hendek kazdırıp bu ülkede birlik ve beraberliği ortadan kaldırmasına izin verir misin? Belediyeye ayrılan parayı dağdaki teröristlere nakleder misin?’ ‘Hayır’ dedi. İşte bizde hayır diyoruz. Siz bize haksızlık yapıyorsunuz. Bizim ülkemiz böyle bir haksızlığı kaldırabilir bir ülke değildir” diye konuştu.

‘Bize ihtiyaçları var’

“Avrupa’nın bize ihtiyacı var” diyen Bakan Soylu, “Yunanistan üzerinden Avrupa’ya geçen mülteci sayısı günlük 8 bin 500 den bizim gayretlerimiz sonucu günlük 61’e düşmüştür. Biz onlara iyilik yapıyoruz. Avrupa’nın yaptığımız bu iyiliğin farkında olması lazım. İsterlerse kapıları açalım baksınlar neler oluyor. O nedenle Avrupa’nın bize ihtiyacı var. Bunu onlar unutmamalıdırlar. Geldiğimiz makamlar bizi insanlığımızdan ve vicdanımızdan ayırmamalıdır. Hiçbir zamanda ayırmayacaktır. Biz sadece bu dünyanın varlığını gören anlayışın sahipleri değiliz” şeklinde konuştu.

Zengin Türkiye

Bakan Soylu şöyle devam etti; “Bizim için asıl önemli olan ahirdir. Biz bu dünyada bir imtihanla karşı karşıya kaldığımızı ve bu imtihandan başarıyla çıkabilmek için büyük bir çaba içinde olmamız gerektiğine inananlardanız. Şu koluma sarılan Yüksekova’daki Şemdinli’deki, Derecik’teki, Eruh’taki, İdil’deki kadın benim kızımın dağa çıkmasını istemiyorum dediği zaman, sen bu Ülkenin İçişleri Bakanı olarak, sen kuvvetli ve kudretli bir adamsın bunu sağla dediğinde ben bunu beceremiyorum ya da yapamıyorum diyebilir miyim? Bu görevler gelir geçer. Gelecek Türkiye’sini umutla, hakkaniyetle, adaletle ve demokrasi özgürlüğüyle ama asla vazgeçmeyeceğimiz güçlü ve zengin bir Türkiye ile hep birlikte inşa edeceğiz. Bilmemiz gereken ise aldığınız her kararınızı gözeten bir Allah var.”

 

9 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 536 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU