Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Engelli dostu Sakarya


Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Engelliler Şenliği’nde konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, “En büyük hedefimiz Sakarya’yı engelli dostu, ulaşılabilir bir kent haline getirmektir” dedi.

Her birine çiçek

SBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Engelliler Şenliği Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu şenlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, bürokratlar, engelli rehabilitasyon merkezi temsilcileri, aileler, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Çeşitli eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören öğrenciler, hazırladıkları eserleri açtıkları stantlarda katılımcıların beğenisine sundu. Başkan Toçoğlu, günün anısına engelli rehabilitasyon merkezleri temsilcilerine çiçek takdim etti.

Kusur değil

Başkan Toçoğlu, “Engelli olmak, bir kusur değildir; engelli olmak, engelsiz olmak kadar doğal bir durumdur. Her engelsiz, engelli olmaya adaydır ve engelli olmayacağımızın bir garantisi de yoktur. Üzülerek söylemem lazım ki, biz engelsizler; uzun süre, hayatı kendimize göre dizayn ettik; binaları, yolları kendimize göre inşa ettik. Son yıllarda birçok alanda olduğu gibi bu konuda da, ülke olarak, epey mesafe aldık ve almaya devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu konuda hassasız ve hassas olmaya devam edeceğiz. Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak; engelli ailelerinin yüküne ortak olmak öncelikli görevimizdir.”

Hedef

Başkan Toçoğlu, “En büyük hedefimiz Sakarya’yı engelli dostu, ulaşılabilir bir kent haline getirmektir. Yollarımızı, kaldırımlarımızı, binalarımızı, duraklarımızı, araçlarımızı, otobüslerimizi buna göre dizayn ediyoruz. Engelli insanlarımızın; başkalarına ihtiyaç duymadan, şehrimizde rahatça hayatlarını sürdürmesi; en büyük arzumuzdur. Büyükşehir Belediyesi olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, engelli vatandaşlarımızı önemsemeye, taleplerini, beklentilerini yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.  

Hizmet

Programda konuşan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetlerimiz artarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz sosyal hizmetler alanında örnek projeleriyle diğer şehirlere örnek oluyor. Her yıl 10 bin çocuğumuz SGM’de eğitim alıyor. Toplamda 80 bin öğrenci eğitimlerimizden faydalandı. Macerapark’ta 25 bin öğrenciyi ağırladık. Kurs ve seminerlerimizden 2 bin 500 kadın yararlandı. 8 bin 100 kişiyle görüşmeler yapıldı. YADEM’de yaşlılarımıza hizmet sunuyoruz. Taşıma hizmeti, medikal yardımlar, eğitim semilerleri, hobi ve beceri kazandırma kurslarımızla engellilerimizi hayata katıyoruz. İnşallah çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.

11 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 668 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU