Tahta arabalar kıyasıya yarıştı11 Mayıs 2018, Cuma

Geleneksel oyunlar

Okul öğrencileriyle velilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışma ile çocuklar çocukluklarını yaşarken, veliler ise çocukluk günlerine geriye dönmüş oldular. Okul Müdürü Tekin Ateş, amaçlarının geleneksel çocuk oyunlarını canlandırmak ve şimdiki nesillere geçmişin güzel oyunlarını hatırlatarak, bu güzellikleri gelecek kuşaklara taşımak olduğunu belirtti.

Anne babalar

Okul bahçesinin bir şölen havasında süslendiği etkinliklerde bazılarının bilyeli bazılarının ise direk ağaç tekerleğe sahip olduğu tahta araba yarışları 2 kategoride yapıldı. 1. kategoride öğrenciler, 2.kategoride ise anneler, babalar ve öğretmenler yarıştı. 70’li yıllarda çocukların en gözde oyuncaklarından olan tahta arabaların günümüz çocuklarına da kazandırılmaya çalışıldığı şenlikte herkes gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Ödüller verildi

Yarışa katılan araçlar arasında dereceye girenlere ve en güzel tasarıma sahip arabalara kupa ve madalya ödülleri verildi. Yarışmaların ardından oyun parkında şenliklere geçilerek,  animasyon sahne gösterileri ve çeşitli etkinliklerle öğrencilere unutulmaz anlar yaşatıldı. Okul Müdürü Tekin Ateş, katılanlarla birlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 632 defa okundu.