Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Ekinli’de TÜBİTAK heyecanı


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Ekinli Ortaokulu’nda bilimsel ve teknolojik çalışmaların yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını gezerek öğrencilerin yaptığı projeleri inceledi.

Açılışa katılım

Erenler İlçesi Ekinli Ortaokulunda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışına İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten ile birlikteokul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tam not aldı

Okul öğrencilerinin sergiledikleri halk oyunu gösterisi ile başlayan programda Başkan Öztürk beraberinde İlçe Kaymakamı Karabulut ile birlikte TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılış kurdelesini keserek öğrencilerin büyük özveri ile hazırladıkları el sanatları sergisini gezdikten sonra öğrencilerin yapmış oldukları bilimsel ve teknolojik çalışmaları inceledi. Yaptıkları projeleri okulda sınıflarında sergileyen öğrenciler protokol üyeleri ve davetlilerden tam not aldı.

Üretken nesiller

Yapılan projelerin araştırmacı ve üretken bir neslin yetişmesine katkı sağladığını dile getiren Başkan Öztürk “ Bu tarz bilim ve teknoloji faaliyetler öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirerek araştırmacı ve üretken nesillerin yetişmesine fayda sağlamaktadır. İnşallah öğrencilerimiz aldıkları eğitimler ile ileride daha büyük projeler ortaya koyarak İlçemizin gelişmesine de faydalı olacaklar” dedi. 

11 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 859 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU