Günün Tarihi:21 Ekim 2020

Onlar artık biliyor


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yurt genelinde başlattığı "Okuma-Yazma Seferberliği" ilimizde büyük ilgi gördü. 5 Şubat’tan bu yana 8 bin 500 kişi okur-yazar olmak için kurslara katıldı.

Halk Eğitim Merkezleri

Seferberliğin tüm anlamıyla yürütüldüğü ilimizde alınan bilgilere göre, okuryazar olmak isteyenlerin sayısı şuana kadar 8 bin 500 buldu. İl genelinde 5 Şubat’ta başlayan seferberllik kapsamında Halk Eğitim Merkezleri, okullar, müftülük bünyesindeki kuran kursları ve hatta mahalle aralarında bile tahsis edilen binalar geceli gündüzlü dersler verildi.

 

Hedef birincilik

Türkiye birinciliği hedefleyen ilimizde gönderilen kitaplar ile kurslara katılan Sakaryalılar artık okuma yazmayı öğrendi. Gönüllü öğretmenler tarafından verilecek derslerde öncelik engelli, hasta, yaşlı ve kadınlara tanınıyor. Okuma yazma bilmeyen ve evden çıkamayan engelli ile yaşlılara istemesi halinde evlerine öğretmende görevlendiriliyor.

 

14 Mayıs’ta tören var

3 etap halinde planlanan ve ilk etabı sona eren kurslarla şimdi ilk diploma sevinci yaşanacak. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kursları tamamlayan 8 bin 500 kişiye diplomaları verilecek. Diploma töreni için 14 Mayıs Pazartesi günü Şehit Erol Olçok Lisesi’nde tören düzenlenecek. Okuma yazmayı öğrenen kursiyerler bu törenle diploma alanının gururunu yaşayacak. 

12 Mayıs 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 651 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU