RAMAZAN TELAŞI!13 Mayıs 2018, Pazar

Ramazan hazırlıkları tamamlayan esnaflar yaşanan yoğunluğun işlerini azda olsa hareketlendireceği umudunu taşıyorlar. Şehrin işlek cadde ve alışveriş merkezilerinde dün itibariyle yaşanan yoğunluğun bugün daha çok artması bekleniyor. Esnafı iş telaşı vatandaşı ise alış veriş heyecanının sardığı bugünlerde fiyatlar ise geçen yıla nazaran fazla bir artış göstermedi.

 

Pazarda son durum

Büyük durgunluk yaşayan esnafın uzun süreden beri yüzü belki de ilk defa gülmeye başladı. Özellikle gıda ürünlerine yönelen vatandaşlar Ramazan sofralarını süslenin telaşını yaşıyorlar.

Pazarlarda domatesin kilosu 2 ile 3 lira, salata 1 ile 2 lira, biber 2, patates 2,5 patlıcan 2 liradan satılıyor. Mevsimlik meyvelerde çilek 6, kiraz, 7, erik 5 ve karpuzun kilosu 1 liradan alıcı buluyor.

 

Fiyatlar düşecek müjdesi

Vatandaşa fiyatların düşeceğini müjdeleyen Sakarya Sebze Meyve Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, “Ramazan hareketliliğini hissediyoruz. Turfanda sezonundayız o nedenle fiyatlar normal seyrediyor. Ancak vatandaşımıza iyi haber var.  Ramazanın 15ine denk gelen tarla sezonuna gireceğimiz için fiyatlar düşecek. Pazarlarda sebze ve meyve bol miktarda bulunmaktadır. Yaşanan yoğunluk esnafımıza moral oluyor” dedi.

 

Ramazan kolileri

Marketlerde ise geleneksel Ramazan Paketlerinin fiyatları 50 liradan 200 liraya kadar çıkıyor. Ramazan paketlerini içerisinde yağ, pirinç, un, makarna, çay, mercimek, şeker, tuz, hazır paketlenmiş ürünler bulunuyor. Hediye çekleri ve isteğe göre hazırlanan paketlere yoğun ilgi gösteriliyor.

 

Bu haber toplam 795 defa okundu.