Günün Tarihi:31 Mart 2020

'Din İstismarı İle Mücadele'


Türkiye genelinde 40 ilde yapılacak olan ‘Din İstismarıyla Etkin Mücadele’ konulu seminerlerin, İl Müftülüğü ’nün ev sahipliği ve organizesiyle tertip edilen Sakarya ayağı, il genelinde görev yapan 2 bin 500’e yakın görevlinin katılımıyla gerçekleştirilen programla başladı.

Amaç

Diyanet İşleri Başkanlığınca dini, milli ve manevi değerlerimizi istismar eden FETÖ, DEAŞ vb. örgütlere karşı Kur’an ve Sünnete dayalı sahih dini bilgi ile toplumu aydınlatma ve din istismarına karşı milletimizi bilinçlendirmek amacıyla Türkiye genelinde toplumun farklı kesimlerine yönelik olarak ‘Din İstismarı ile Mücadele Seminerleri’ gerçekleştirilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cağfer Karadaş Moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda; Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Ahmet Belada tarafından ‘Din İstismarının Arkasına Gizlenen Terör Örgütü FETÖ’, Güngören Müftülüğü Uzman Vaizi Nimet Yılmaz tarafından ‘Dehşete Dayılı Bir Din İstismarı DEAŞ’ konulu sunumlar takdim edildi.

Bilgilendirme

 İl Müftülüğü Konferans Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısında, resmi kurum kuruluşların amirleri ve ilimizde faaliyet gösteren STK’ların yöneticileriyle bir araya gelindi. Sakarya’da gerçekleştirilen din istismarıyla etkin mücadele edilmesi kapsamındaki programlar; SAÜ Esentepe Kampüsünde bulunan 5 bin kişilik Kampüs Camiinde yapılan irşat programıyla son buldu. İrşat programında caminin tamamını dolduran üniversiteli gençlere hitap eden Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cağfer Karadaş, ‘Din istismarı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini istismar eden örgütlerle sürdürdüğü etkin mücadele’ konusunu tüm yönleriyle aktardı

14 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU