Günün Tarihi:29 Eylül 2020

Onlar empati yaptı


Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından görme engelli bireyler için farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Gözleri bağlandı

Halkla İlişkiler Bölümü Başkanı Servet Sezgin ve öğretim görevlisi Serpil Çiğdem koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projenin ilk gününde, görme engelli bireylerin sosyal yaşamdaki sorunlarının daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla, Sapanca Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan grubun gözleri bağlanarak bir dizi engellerden oluşan parkurları tamamlamaları istendi.

 

Engel çıkan

Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında "Görüş Açısı" adı altında gerçekleştirdiği projenin ikinci gününde ise Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi konferans salonunda program düzenlendi. Buradaki programda, proje boyunca yapılan çalışmaların slayt gösterimi ve okuluna gitmek için evinden yola çıkan görme engelli bir öğrencinin konu alındığı kısa filmin gösterimi gerçekleştirildi.

 

Birlikte aşacak

Proje Başkanı Fatma Nur Keleş, yaptığı açıklamada, kendileriyle aynı okulda öğrenim gören 4 bedensel ve 2 görme engelli arkadaşları olduğunu belirterek, "Günlük yaşamlarında bu arkadaşlarımızın zaman zaman zorlandıklarını görüyoruz. Tüm zorlukları birlikte aşacağımıza inandığımız için böyle bir proje hazırladık." dedi. Program sonunda projeye destek veren kurum ve kuruluşlara plaket takdim edildi. 

14 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 496 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU