Günün Tarihi:6 Aralık 2021

Çiftçiler günü kutladı


14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ve Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk bıraktılar.

 

Biçim için değerli

Çelenk sunma törenine başkanların yanı sıra oda üyeleri ve çiftçiler de katıldı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından iki başkanda konuşma gerçekleştirdiler.  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek , “ Her türlü zorluğa rağmen alın teri ile üretmek için fedakarca çalışan çiftçilerimiz bizim için çok değerlidir. Sofralardan hiç bir şeyi eksik bırakmayan üreticilerimizin değerinin daha fazla bilinmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Fazla kazanması

Çiftçilerin kazançlarının artması için çalışmalar yapılması gerektiğini dile getiren Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise, “ Tarımsal kalkınma kooperatifleri vasıtası ile üretici ile tüketici arasındaki araçları kaldırıp çiftçinin daha fazla kazanmasını sağlamamız gerekiyor. Eğer bunu yapmazsak üreticimiz emeğinin karşılığını alamayacak” dedi.

 

Mikro havza projesi

Üreticilerin daha fazla kazanç sağlaması için üretim planlamaları yapılmasını da söyleyen Ateş , “Çiftçi kafasına göre hareket etmemelidir. Bölgesel olarak mikro havza bazlı projelere geçmek zorundayız. Hangi bölgede ne ürün olacağı önceden belirlenmelidir”  ifadelerini kullandı. 

15 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 738 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU