Moskova da skandal19 Mayıs 2018, Cumartesi

  Terbiyesizlik

Sakaryalı Wushu’cu Kardeşlere Rusya’nın Başkent’i Moskova da büyük saygısızlık yapıldı. Dünya şampiyonasına katılan Ayşe Sude Akyüz ve Ablası Zeynep Makbule Akyüz organizasyon komitesinin verdiği karar ile adeta şok oldular.

  Dişe diş

Moskova da yapılan Wushu Dünya şampiyonasında mindere çıkan ve bir çok sporcuyla dişe diş mücadele eden Ayşe Suda Akyüz, Hakemlerin Rus sporcuları koruması neticesinde 3ncü oldu. Hakemlerin Skandal kararına yapılan  itirazlar ise sonuçsuz kaldı.

   Örtülü

 Aynı Organizasyona katılan  Geçen Yılın Dünya ve Avrupa Şampiyonu Zeynep Makbule Akyüz ise Başörtülü olduğu için müsabakalara alınmadı. Tam bir skandalın yaşandığı  şampiyona da Mizra Bedirhan ve Ceylin Çokhamur 1nci Oldular..

Saygısızlık

 Başörtülü olduğu için Müsabakalara alınmayan Geçen yılın Avrupa ve Dünya Şampiyonu Zeynep Makbule Akyüz ise Organizasyon komitesinin kararına  büyük tepki gösterdi. Milli Sporcu Her şeye rağmen mücadeleyi bırakmayacağını söyledi..

  Tepkiler

Zeynep Makbule Akyüz’ün Turbanlı olduğu için Müsabakalara alınmamasına  Türk ekibinin yanı sıra  Turnuvaya katılan bir çok takımdan da tepki geldi. Wushu yetkililerinin Moskova da uyguladığı bu karara Wushu Federasyonunun nasıl bir tepki vereceği ise merak ediliyor.

Bu haber toplam 891 defa okundu.