Günün Tarihi:29 Kasım 2021

‘Sakarya'nın sesi olacaklar’


Milletvekili aday listesi belli olan MHP'de İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, öncelikle yeniden aday olmayan mevcut Sakarya Milletvekili Zihni Açba ile listede yer almayan aday adaylarına teşekkür etti.

Açba’ya teşekkür

Akar, "Yeni bir siyasi döneme geçilecek olan bu safhada, aday adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisi'nin gücüne güç katmaya dair gösterdikleri iradeye teşekkür ediyoruz. Yine bu bağlamda  geçmiş dönem milletvekilimiz, dava büyüğümüz Zihni Açba beyefendiye de göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşkilatım ve Sakaryalılar adına teşekkür ederken, bu seçim sürecinde de eski-yeni ayrımı yapmaksızın, listede olan-olmayan tüm dava arkadaşlarımız ile birlikte sahada olacağımızı gönül rahatlığıyla ifade edebilirim" dedi.

 

Yönetim arzusu

Milliyetçi Hareket Partisi'nin TBMM'de hak ettiği temsil kabiliyetine ulaşması için gerekli özen ve gayreti göstereceklerini kaydeden Akar şöyle devam etti:  Başta eski il başkanımız Levent bey olmak üzere tüm adaylarımızın dava şuuru ile hareket ederek Milliyetçi Hareket Partisi'nin siyaset anlayışını ve yönetim arzusunu vatandaşlarımıza layıkıyla anlatacaklarını ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türk siyasetinde hak ettiği yere gelmesi için vatandaşlarımızdan gerekli desteği alacaklarına inanıyorum.”

 

Ankara’daki sesi

Akar, “Bir birinden değerli 14 aday adayımız içerisinden, Genel Merkezimiz tarafından belirlenen adaylarımız; Sakarya'nın ve Sakaryalıların Ankara'daki sesi olacak, talep ve sorunları çözüm odaklı bir şekilde Ankara'ya taşıyacak yeterliliğe sahip liyakatli isimlerdir. Bugün itibariyle adaylarımız ile birlikte daha önce planladığımız takvim çerçevesinde, çalışmalara başlamış bulunmaktayız” dedi.  

 

Bir kez daha anlatma

Akar, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin misyonunu ve özellikle son 2 yıllık dönem zarfında göstermiş olduğu siyasi tavrı ve bu tavrın Türkiye'nin geleceği ve Türk milletinin selameti için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlatma fırsatı bulacağız. Bu saate kadar, aday adaylarımızın sergilediği çalışmalar esnasında vatandaşlarımızın gösterdiği teveccüh, bu saatten sonra adaylarımızın yapacağı çalışmalarla da olumlu yönde kendisini hissettirecektir” dedi.  

 

İlk kez listede

Akar, “Dikkat edileceği üzere, Genel Merkezimiz tarafından oluşturulan aday listemiz, neredeyse tamamen ilk kez aday olan isimlerden olmuştur. Bir tek, 7. sıra adayımız Melihşah beyin önceki dönemlerde de aday olarak hizmeti geçmiştir. Adaylarımız ve seçilecek olan milletvekillerimiz, yeni bir siyasi hayatın başlayacağı ve Türk Cumhuriyeti Devleti'nin yeniden yapılandırılacağı önümüzdeki dönemde Milliyetçi Türkiye'nin inşasına katkı sağlayacaktır” dedi.  

 

Hak değil vazifedir

Akar, “Halis niyetlerle çıktığımız bu yolda, bulunduğumuz makamları kendimize hak değil, vazife olarak gören ve vazifeyi yerine getirme noktasında, hakça gösterilecek çabalarda milletimizin gönlünde kalmayı, hayır dualarını kazanmayı yüce Allah'tan bizlere nasip etmesini niyaz ediyorum.  Gayret bizden, destek milletimizden, takdir yüce Allah'tan” şeklinde konuştu.

 

MHP'nin Sakarya adayları ise şöyle;

1.Muhammed Levent Bülbül (Avukat)

2. Mehmet Emin Kaba (İnşaat Mühendisi)

3.Hasan Balaban (Tıp Doktoru)

4.Ali Doğan Eroğlu (İşadamı)

5.Tolgahan Öksüz (Avukat)

6.Şerafettin Kaya (Mali Müşavir)

7.Melihşah Budak (Sigortacı)

 

 

19 Mayıs 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 1036 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU