Günün Tarihi:27 Eylül 2020

Yardımsever kalpler buluştu


Hendek Yenimahalle Anaokulu, ‘Yardımsever Mucitler Fuarında’ Ramazan ayında yardım için atan kalpleri buluşturdu.

İlaç oldu

Okulda düzenlenen fuara ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Projede, çocukların düşünerek, araştırarak, hayal gücünü konuşturarak, problem çözme becerilerinin kazandırılması, aileleriyle etkin zaman geçirmeleri hedeflendi. Bir yıl boyunca öğretmenler, öğrenciler ve aileleri tarafından ilgi ile sürdürülen proje çok hayırlı bir son ile tamamlandı. Minik ellerin yaptıkları ürünler fuarda sergilenerek minik bir yüreğe ilaç oldu.    

Teşekkür

Okul Müdürü Nuriye Ünal, yaptığı açılış konuşmasında, “Bugün bir çocuk elinin, diğer bir çocuğun yaralı kalbine dokunduğu anlamlı bir gündeyiz. Göreve başladığımız ilk günden bu yana okul öncesi eğitiminin ‘Kâğıt katlamaktan ve boyamaktan ibaret olmadığını’ anlatan çalışmalar yapmaktayız. İşte bugün bu programda bir çocuğun el emeği ile diğer çocuğu nasıl iyileştirdiğine tanık olacağız” diyerek projeye emeği geçen tüm öğretmenlere, etkinlikleri çocuklarıyla birlikte tamamlayan tüm velilere ve misafirlere teşekkür etti. Fuar sonrasında,  ürünlerin satışından ve bağışlardan elde edilen gelir, Okul Müdürü, Okul Aile Birliği Başkanı ve  öğretmenler  tarafından; Lösemi hastası olan Cumhuriyet İlkokulu  1. sınıf öğrencisi  E.A.’nın sağlık giderleri için ailesine teslim edildi. 

21 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 864 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU