Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Misafir öğrenciler iftarda


Sakarya Üniversitesinde okuyan uluslararası öğrencilere yönelik çalışmalar yapan Yedirenk ve Hüma Uluslararası Öğrenci Dernekleri misafir öğrencilere evlerde aile iftar programları düzenliyor.

Fırsat

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında misafir öğrenci kardeşlerimizi yalnız bırakmayarak ev ziyaretleri ile aile iftar programlarına alıyoruz. İlim tahsil etmek için şehrimize gelen uluslar arası öğrencileri her gün iftar sofralarında buluşturup kardeşliğimizin pekişmesi ve öğrencilerin kendi ülkelerindeki Ramazan sevincinden uzaklaşmamaları, kendilerini yabancı hissetmemeleri, ensar muhacir ilişkisinin yakinen yaşanabilmesi adına Ramazan ayını fırsat bilip Ramazanın tüm günlerini birlikte geçirmeyi şiar edindik” dedi.

Devam edecek

Hüma Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Zehra Nur Bülbül ise yaptığı açıklamada dernek olarak Sakarya Üniversitesinde okuyan misafir kız öğrencilere yönelik çalışmalar yaptığını belirterek Ramazan ayında aile ziyaretleri ile evlerde iftar programlarına katıldıklarını söyledi. Bülbül; Ramazan ayı boyunca ilçelerde ve evlerde misafir öğrencilerimiz ile iftar programlarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.

21 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 861 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU