Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Macera Park cıvıl cıvıl


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen “Okullarda Erken Uyarı Sistemi” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Proje okulları

 ‘Erken Uyarı Modeli’ kapsamındaki proje okullarının öğretmenleri ve öğrencileri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı’nda düzenlenen etkinliklerde bir araya geldi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü temsilcileri ve üniversite öğrencilerinin desteğiyle düzenlenen aktivitelere, proje okulları olan Çamyolu İlkokulu, Talat Tömekçe İlkokulu ve Çökekler İlkokulu öğrencileri katıldı.

 

3 gün boyunca

Her okuldan 30 öğrencinin katıldığı aktiviteler 3 gün boyunca Yaşayarak Öğrenme Macera Parkı içerisinde düzenlendi. Çocukların bilişsel gelişimine katkı sağlayacak olan akıl oyunları ile fiziksel gelişimini destekleyici tırmanma ve atlama oyunlarıyla çocuklar gönüllerince eğlendi. Günün sonunda çocuklara top, tişört, şapka gibi hediyeler verilerek program sonlandırıldı.

 

Erken Uyarı Modeli Nedir?

“Erken Uyarı Modeli “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, okullar ve okul çevresindeki risk faktörlerini tespit etmek, bu yönde önleyici çalışmalar yapılmasını amaçlayan bir projedir. Erken uyarı modelinin ilk adımı çocukların yaşamlarındaki risklerin gerçekleşmesine neden olan olumsuz koşulların taranmasını ve tarama sonucunun etkin olarak değerlendirilmesini içermektedir. Var olan risk koşullarının bilgisi ile çocuk ve aileler için gerekli koruyucu ve önleyici tedbirler alınmaktadır. 

22 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 572 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU