Günün Tarihi:7 Nisan 2020

‘Otizm Farkındalık Eğitimi’


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Serdivan Aşağıdere İlkokulu ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere ve öğrenci velilerine ‘Otizm Farkındalık Eğitimi’ verildi.

SAÜ

Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinden Havva Erdoğan, Gönül Çıdacı, Hatice Acar, Kübra Mutlu, Ayşe Yurtseven, Kübra Korkmaz, İlknur Yörük ve Azize Cumalioğlu tarafından Prof. Dr. M. Zafer Danış tarafından “Sosyal Hizmet Kuram ve Yaklaşımları 2” dersi kapsamında verilen proje ödevi için “Otizm Farkındalık Eğitimi” üzerine bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler.

Balonlar

Proje kapsamında Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bulunan Aşağıdere İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki özel eğitim sınıfı öğrenciler için daha işlevsel hale getirildi. Okul öğrenci, öğretmen ve velileri arasında bir bütünlük oluşturularak otizm farkındalık için Serdivan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ve Sosyal hizmet bölümü öğretim üyelerinden Hülya Aksakal Kuc ile birlikte eğitim verildi. Eğitimden sonra mavi balonlar ile çeşitli oyunlar oynandı, köy halkına ve Sakarya’nın farklı ilçelerindeki vatandaşlarına “Ben otizm’i olan bir çocuğum” adlı mektuplar dağıtılarak proje sonlandırıldı.

 

24 Mayıs 2018 , Perşembe Bu haber toplam 674 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU