Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Duyan iftara koştu


Sakarya'da, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Eğitim-Bir-Sen ve MEB-Der öncülüğünde 70 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle dünyanın farklı yerlerinde Müslümanların yaşadığı acıları paylaşmak amacıyla ''ümmet iftarı'' düzenlendi.

Sıkıntılar biliniyor

Adapazarı tarihi Orhan Camisi avlusunda yer sofrasında düzenlenen iftara, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, yaptığı açıklamada, İslam dünyasının kan ağladığını, özellikle son günlerde Filistin ve Gazze'de yaşanan sıkıntıları bildiklerini söyledi.

Ümmet olma

Etikinliğin Sakarya İHH'nın yanı sıra Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları, işçi ve memur sendikalarının desteğiyle yapıldığını anlatan Aydın, bu ortak organizasyona destek veren herkese teşekkür etti. Aydın, "Aslında ümmet olma şuurunu tam anlamıyla bu organizasyon esnasında Sakarya'daki sivil toplum kuruluşları olarak ortaya koymuş olduk." dedi.

70 STK destekledi

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen ise ümmet iftarını Sakarya'da örf, adet ve değerler çerçevesinde faaliyet gösteren yaklaşık 70 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak düzenlediklerini ifade etti.

Hassasiyet ön planda

Geleneksel hale getirdikleri "ümmet iftarı"nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediklerini belirten Mengen, şunları kaydetti: "Etkinliğimiz inşallah bundan sonra da bu hızla güzel bir şekilde devam edecektir. Bugün de çok güzel bir katılım oldu. Özellikle STK'larımızın hassasiyeti ön planda. İnşallah bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Milli İrade Komisyonu'nda STK'lerimizin gösterdiği bir hassasiyet ve birlikte çalışma isteği var. Ayda bir kez bir araya gelip toplantılar yaparız ve burada bazı ulusal anlamda kararlar alırız. Bu kararları da uygulamaya çalışırız. Ümmet iftarımız da bunlardan biri." İftar programı, okunan Kur'an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından sona erdi.

 

 

24 Mayıs 2018 , Perşembe Bu haber toplam 638 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU