Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

‘Gidişatı değiştireceğiz’


Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu Türkiye’de ilk defa yapılan e-mitingi dün ilimizde gerçekleştirdi.

Teşkilat olarak

Best Western Premier Otel’de yapılan e- mitingde Karamollaoğlu sosyal medya üzerinden canlı olarak gelen soruları cevapladı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Osman Ünlü, “24 Haziran seçimlerine Sakarya teşkilatı olarak en iyi şekilde hazırlandık. Seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Başarı diledi

Sakarya’nın tarihte önemli yer teşkil eden bir il olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, “ Yıllardır birlikte mücadele verdiğimiz Cevat Ayhan kardeşimizi rahmeti rahmana uğurladık. Allah makamını cennet etsin. Arkasından gelen nesiller inşallah onu aratmayacaklardır” dedi. Sakaryaspor’a birinci lig yolunda başarı da dileyen Karamollaoğlu, “Sakaryaspor inşallah birinci lige yükselecektir” şeklinde konuştu.

 

‘Ayakta duramazlardı’

Hükümeti eleştirerek sözlerine devam eden Karamollaoğlu, “ Birkaç ay daha bu seçimler gecikmiş olsaydı, dolardaki yükseliş başka sahalara da intikal edecek ve hükümet ayakta durmayı başaramayacaktı. Seçim vaatleri artık insanlarımızı ikna etmiyor. Kendi icraatlarından dahi şikayet etmeye başladılar. Aldatıldık, yanlış yaptık gibi sözler söylüyorlar yeter artık! Ülkemiz ciddi bir problemle karşı karşıyadır. Neden birlikte hareket etmediğimizi soruyorlar, biz bunların veballerinin altına giremezdik” ifadelerini kullandı.

İsraf ve yolsuzluk

Yolsuzluğa ve israfa kesinlikle müsaade etmeyeceklerini söyleyen Karamollaoğlu, “Ekonomik problemleri güveni sağlayarak çözmeye başlayacağız. En başta yolsuzluk ve israfla mücadele edeceğiz” dedi. Türkiye’yi sanayileşmiş bir ülke haline getireceklerini belirten Karamollaoğlu, “ 90 yıllık birikimin tamamını sattılar. Artık tıkandılar. Biz sanayileşmeyi tekrar sağlayacağız” diye konuştu.

İhracat artmalı

Karamollaoğlu konuşmasının ardından sosyal medya üzerinden gelen soruları cevapladı. Ülkenin borcunun nasıl ödeneceğine yönelik soru üzerine Karamollaoğlu, “Çok büyük bir borç var bu da ihracat artmadan ödenemez. Maden rezervlerinin işlenmiş mamul olarak satılmasını sağlayacağız. Dışarıdan ithal eden malları Türkiye’de imal etmemiz gerekiyor. Kolay değil ama zorun üstesinden gelmemiz gerekiyor. Bunu da her babayiğit yapamaz. Başka bir çözümü yok bu konunun” dedi.

Bilgi ve birikim

E- mitingi 120 bin kişinin izlediğini sözlerine ekleyen Karamollaoğlu, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Bugünkü problemlerin üstesinden bu hükümet gelemez. Bunun tek sebebi yanlışları düzeltmek için çaba içine girmiyorlar. Bunların üstesinden gelmek birikim, tecrübe, fedakarlık, bileni bulmayı gerektirir. Bu imkan bize verilirse iki üç sene içinde Türkiye’nin gidişatının bütünü ile değişeceğine inanıyorum” dedi. 

25 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 468 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU