Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Müslümanlaşma şiirle oldu


Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor. Fuarın geçtiğimiz günkü konuğu Sakaryalı şair ve yazar Ercan Yılmaz oldu.

Söyleşi

Okulun kitap tahlili salonunda Anadolu Lisesi öğrencileri ile ‘Şiir ve Medeniyet’ üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Ercan Yılmaz şiirin toplum ve devlet üzerindeki etkilerine dikkat çekerek “Dil ile din etle tırnak gibidir. Bugün Yunus Emre şiirleri olmasaydı başka bir Türkçe konuşuyor olabilirdik. Anadolu’nun Müslümanlaşması şiir ile olmuştur. Dikkat ediniz Osmanlı’da padişahların tamamına yakını şairdir. Şiir olmadan devletin bekası mümkün değildir” dedi.

Fuar

Tarihten ders alınmadığını da ifade eden Ercan Yılmaz, “Tarihten ders alınsa tekerrür etmezdi. Batı tarafından bilinçli bir şekilde yürütülen fiziksel sömürü azalsa da kültürel sömürü devam ediyor. Tarih boyunca aynı senaryoların tekerrür ettiğini görüyoruz” dedi. Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Yoğun iş temposu içinde vakit ayırarak öğrencilerimizle beraber olan yazarımıza onlar adına teşekkür ediyorum. Fuarımız tüm hızıyla devam ediyor. 8 Hazirana kadar fuar kapsamında farklı yazarları öğrencilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

26 Mayıs 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 555 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU