Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

‘Bu seçim kader seçimidir’


AK Parti Sakarya milletvekili adayları, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu ziyaret ettiler.

Diğer adaylar

Valilik makamında gerçekleşen ziyarete AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, milletvekili adayları Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ekrem Yüce ve Lütfi Bayraktar yer aldı. Vali Balkanlıoğlu, 24 Haziran'da hem cumhurbaşkanlığı, hem de milletvekilliği seçimlerinin olduğunu söyledi. Milletvekili adaylarının kamuoyu tarafından tanınması ve hedeflerini deklare etmelerinin gerektiğini aktaran Balkanlıoğlu, "Resmi kurumlar da sonuçta seçmen. Arkadaşlarımız resmi kurumları dolaşarak istişarelerde bulunyorlar. Şu anda yanımızda AK Parti milletvekili adayları var ama diğer partilerin adayları da buyursun gelsinler. Allah hakkımızda ne hayırlısıysa onu nasip etsin" dedi.

 

Sakarya’da seçimler

AK Parti Sakarya Milletvekili ve adayı Uncuoğlu da nazik karşılamadan dolayı Vali Balkanlıoğlu'na teşekkür etti. Uncuoğlu, seçimlerin erkene alınmasıyla sürecin hızlı ilerlediğini belirterek, "Sakarya'da seçimler huzur ve güven, demokratik olgunluk içerisinde icra edileceğine bir şüphemiz yok. Allah milletimiz için muvaffakiyetler nasip etsin" diye konuştu.

 

Zeki Toçoğlu’na

Adayları daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu makamında kabul etti. Kabulde İl Başkanı Fevzi Kılıç ve Milletvekili Adayı ve SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz,  Milletvekili Adayları Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ekrem Yüce ve Lütfi Bayraktar yer aldı. Başkan Toçoğlu, milletvekili adaylarının Sakarya’ya hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi.

İyi bir sonuz alacağız

Seçim sürecini değerlendiren Başkan Toçoğlu, “24 Haziran seçimleri dolayısıyla milletvekillerimiz belirlendi. Milletvekillerimizin seçim çalışmaları başladı. Önemli bir seçim sürecine giriyoruz. Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemi’ne bu seçimle geçeceğiz. Hepimize çok iş düşüyor. Milletvekili adaylarımızla beraber inşallah Sakarya’da iyi bir sonuç alarak Türkiye’nin yeni geçeceği sisteme bir katkı da biz sağlayacağız” diye belirtti. 

Cumhurbaşkanımız geliyor

Yavuz, “Türkiye çok hızlı bir şekilde seçim mahalline girmiş bulunuyor. Her yerde programlar başladı. Cumhurbaşkanımız yarın itibari ile miting programlarını başlatıyor. Zaten uzun bir süredir kongre sebebi ile illeri tarıyordu. Şimdi bilakis seçim süreci ile ilgili illeri gezmeye başlayacak. Erzurum’dan start verecek. Sakarya’da da biz 5 Haziran Salı günü kendisini ağırlayacağız. Bizde diğer milletvekili arkadaşlarımız ile seçim çalışmalarını ve propaganda sürecini yönetiyoruz. El birliği ile çalışmak suretiyle yine Sakarya’da iyi bir sonuç alıp Cumhurbaşkanımızın yüzünü ağırtmayacağız” ifadelerini kullandı.

Teşkilat olarak sahadayız

İl Başkanı Fevzi Kılıç, “24 Haziran münasebetiyle adaylarımız belli olunca sahaya indik. Bütün teşkilatlarımızı adaylarımızla beraber dolaştık. Dün itibari ile Ankara’da Genel Merkezimizde hem aday tanıtımımız hem de seçim beyannamemizi Cumhurbaşkanımız çok güzel bir kalabalığın önünde yaptılar. Bugün de sahaya indik. Teşkilat olarak sahadayız. Hakikaten bu seçimlerin farklı bir tarafını görüyorum. Bütün milletvekili adayları bilgileri, deneyimleri ve birikimleri olan arkadaşlarımız, dostlarımızdır. Hepsi kendi alanında uzman ve siyaseti bilen insanlardır. Dolayısıyla biz Sakarya’da en güzel sonucu alacağımıza inanıyoruz. Bu seçimi Türkiye’nin kader seçimi olarak görüyoruz. Allah’ın izni ile de başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

 

26 Mayıs 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 726 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU