Günün Tarihi:20 Ocak 2021

‘Heybemde Kitap Var’


Serdivan’da ‘e twinning’ kapsamında Zübeyde Hanım Ortaokulu Öğretmeni Elem Göktaş ve Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Öğretmeni Emine Coşkuntürk tarafından oluşturulan ‘Heybemde Kitap Var’ Projesi başarıyla uygulandı.

Farkındalık kazandırma

Proje ile okul öncesi dönemde bulunan 48-72 aylık çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı, çocukların aileleri ile kaliteli zaman geçirmelerini sağlamayı, kelime haznelerini zenginleştirmeyi, çocuğun Türkçeyi doğru konuşma ve anlama becerisini sağlamayı, bilgiye ulaşmak için kitabın önemi konusunda çocuğa farkındalık kazandırmanın amaçlandığı belirtildi.

Çocuk ve aile eğitimi

Proje okul öncesi dönemde bulunan çocuğun bütün gelişim alanlarına hitap etmektedir. Proje sadece çocuk eğitimini değil aile eğitimini de kapsamaktadır. Projeye ülkemizin farklı illerinden öğretmenler kasım ayı itibariyle ortak olarak çalışmalarına başlamıştır.

Kitap seçimleri

Çocukların yaş ve gelişimine uygun kitap seçimi hakkında velilere sunular yapılmış, uygun kitaplar seçilmiş, heybeler ailelerle birlikte hazırlanıp boyanmış ve proje ortakları tarafından tanıtım için logo ve afiş çalışmaları yapılmıştır. Heybelerin içinde bir kitap bir resim defteri ve bir yazı defteri bulunmaktadır.

Dönüşümlü okuma

Aileler tarafından dönüşümlü kitaplar okunmuş, resim ve soru cevap çalışmaları yapılmıştır. Heybelerin sınıf içi bir tur dönüşümü sağlanınca heybeler projedeki diğer illerden ortaklarla değiştirilmiştir. Heybe dönüşümleri farklı illerden gelen yeni heybelerle devam etmiştir. Son olarak okunan kitaplar belirlenen okullara hibe edilerek kitap paylaşımı devam etmiştir.

Kitapları hibe ettiler

Serdivan’da projeye  ortak olan öğretmenler ve öğrenciler projenin kapanış çalışması için Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere’nin destekleriyle bir araya gelerek kitaplarını Serdivan’da bulunan Mehmet Zümra Kuş Ortaokulu ve Yunus Emre İlkokulu Anasınıfları’na hibe ettiler.

Öğretmenler kimler?

Projeye ortak olan okullar ve öğretmenler şunlar; Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Öğretmeni Elif Tosun, Kiraz Kaya, Emine Coşkuntürk, Dilek Tavman, Tülay Batur, Ela Ayan; Zübeyde Hanım Ortaokulu Öğretmeni Elem Göktaş; Vilayetler Hizmet Birliği Şefkat Anaokulu Öğretmeni Ayşegül Kol; Mehmet Zorlu İlkokulu Öğretmeni Seher Yeymek.

28 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1082 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU