Günün Tarihi:16 Ocak 2021

Kestane hastalıklarına çözüm arandı


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü İzmit ve Gölcük Orman İşletme Müdürlükleri kestane sahalarında görülen phytopthora mantar hastalığı ile kestane gal arısına yönelik etkin mücadele yöntemlerinin belirlenmesi amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Değerlendirme

Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdürü Okan Kurşun, Bölge Müdür Yardımcıları Halis Belen, Halil Karademir, Adil Şencan, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi Dr. Şemsettin Kulaç, Marmara Ormancılık Araştırma Enstitü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, Başmühendis Celal Tombul, Şube Müdürleri ile mühendisleri katıldı. Toplantıda;  Bu konularda Araştırma Enstitü Müdürlüğü ve üniversite işbirliğinde yapılabilecek projeler değerlendirildi. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahalarında görülen kestane gal arısı hastalığına yönelik biyolojik mücadelede faydalı torymus sinensis’in üretilmesi ve İzmit’te bir laboratuvar oluşturulması konuları ile ilgi grupları ve uzmanların katılacağı bir çalıştay tertibi konuları değerlendirildi. 

29 Mayıs 2018 , Salı Bu haber toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU