Günün Tarihi:19 Nisan 2021

‘Sakarya makas değiştiriyor’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen’i ağırladı.

Ziyaret

SATSO yönetimine yeni görevlerinde başarılar dileyen Prof. Dr. İsen, “SATSO, şehrin gidişatında önemli bir rol üstlenecek. Bugün baktığımızda Sakarya, bir makas değiştirme sürecinde ve geleceğe dair doğru kararlar verilmezse sonuç iç açıcı olmaz. SATSO’ya bu anlamda her konuda sorumluluk düşüyor. Bu kurum bir akıl üretme merkezi haline gelmeli ve sağlıklı Ar-Ge birimleri ile çalışmalı. Bu konuda iş dünyası üniversite işbirliğine ağırlık verilmeli.”

Örnek verdi

İsen, “Sakarya’da yaşayan insanlar, şehrin sahip olduğu olağanüstü özelliklerin farkında değil. Örneğin bu kentin yüzde 43’ü ormanlardan oluşuyor ve bu şehre ne getiriyor? Sormalıyız. Üst kurullar olarak bunların farkında olunmalı. SATSO’ya büyük görev düşüyor. Sakarya kendisine yapılan fedakarlıklar ve çabaların karşılığını fazlasıyla verecek donanıma sahip bir il. Çabalarsak çok şey yapılabilir. Vizyonumuzu geniş tutmalıyız” dedi.

Üniversite

İkinci Üniversite ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Ülke olarak üniversite sayısı olarak uluslararası seviyeye ulaştık. Var olan üniversitelerimizin niteliğini artırmalıyız artık. Sakarya’da Uygulamalı Bilimler Üniversitemizle de tüm ilçelerimize yayılmayı hedefledik. Buna göre,  Arifiye’ye Teknoloji Fakültesi, Karasu ve Kocaali’ye Batı Karadeniz Deniz Bilimleri Fakültesi, Söğütlü ‘ye Spor Bilimleri Fakültesi, Akyazı'ya Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ferizli'ye Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi, Geyve ve Pamukova ilçelerine Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Karapürçek ve Taraklı ilçelerine ise Meslek Yüksekokulu kurulacak” şeklinde konuştu.

Hedef

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ise söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sakarya, sosyo kültürel, ekonomik, turizm, tarım, hayvancılık alanlarında görmezden gelinemez avantajlara sahip, her konuda yapılan yatırımların karşılığının alınabileceği bir bölge. Yatırım için üretim gerekiyor. Ve ben bir iş adamı olarak üretime inanıyorum. Sakarya’nın da Türkiye’nin de çıkış yolunun üretmekten geçtiğine inanıyorum. Sakarya büyük bir gelişim sürecini yaşıyor. Bu değişim ve büyümenin pozitif yönlü olması için gayret edip elini taşın altına koyanlardan olmak hedefindeyiz” ifadelerini kullandı

30 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 704 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU