Günün Tarihi:8 Mayıs 2021

Sessizlik iletişime engel değil


Serdivan Çocuk Akademisi’nde eğitim gören 7-14 yaş arası öğrenciler 13 hafta boyunca emek verdikleri kulüp çalışmalarını yılsonu etkinliği kapsamında gerçekleştirdikleri programda sergilediler. Minikler İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söyleyerek “Sessizlik iletişime engel değildir” dediler.

Engel yok

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu, Serdivan Belediyesi Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya’nın yanı sıra ailelerin de yoğun ilgi gösterdiği programda minikler İstiklal Marşı’nı işaret diliyle söyleyerek “Sessizlik iletişime engel değildir” dediler. Zeka oyunlarından dramaya, ritimden neşeli bilime, ebrudan minyatüre kadar 23 farklı branşta yıl boyunca uygulamalı olarak eğitim gören öğrenciler, dönem içerisinde icra ettikleri kulüp çalışmalarını sahne gösteriyle bir kez daha sergilediler.

Yaz okulu

Serdivan Çocuk Akademisi yetkililerinden yapılan açıklamada; bu dönem diğerlerinden farklı olarak müfredat içerisine alınan İşaret Dili dersi ile çocuklar kategorisinde Sakarya’da bir ilkin gerçekleştirildiği belirtilirken, asıl amacın; iletişim kurmaya hiçbir şeyin engel olamayacağı duygusunu çocuklara aşılamanın yanı sıra işitme ve konuşma engellilerin günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları da onlara göstererek, çocukların empati kurmalarını sağlamak olduğu ifade edildi. Bir dönemi daha başarı ile tamamlayan tüm öğrenciler, öğretmenleri tarafından bir kez daha tebrik edilirken, minikler için hazırlanacak olan farklı kulüp çalışmalarına Serdivan Çocuk Akademisi bünyesindeki Yaz Okulu ile devam edileceği belirtildi.

4 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 739 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU