Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

‘Çiftçinin sorununu çözeceğiz’


MHP Milletvekili Adayı Mehmet Emin Kaba, Sakarya'nın tüm sorunları gibi çiftçilerin sorunlarının da Ankara'da gerektiği şekilde dile getirilmediğini ifade etti.

Mücadele

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal'ı ziyaret eden Kaba, "MHP olarak, Sakarya'nın sorunlarına vakıfız. Çiftçilerimizin beklentilerinin de farkındayız. Genel manada çiftçilerimizin kullandığı mazot üzerindeki tüm vergilerin kaldırılması, sulamada ve tarım işletmelerinde kullanılan elektrikten KDV alınmaması, tohum, fide ve ilaç gibi girdilerin vergi yükünün düşürülmesi gibi vaatlerimiz var. Bunun yanında Sakarya'da çiftçilerimizin de Ankara'da sesi olacağız. Zaten bugüne kadar sorunlarımız Ankara'da gerektiği şekilde dile getirilmediğinden çare bulunamadı. Biz Sakarya için mücadele edeceğiz" dedi.

Destek olsunlar

Kaba, APEK gibi kuruluşların önemine de dikkat çekerek, "APEK, çiftçilerimizinpaydaşı olduğu büyük bir aile. Sorunların hep birlikte üstesinden geleceğiz. Tarıma yönelik kuruluşlarımız ve çiftçilerimiz bizlere güvensin, destek olsunlar" şeklinde konuştu. MHP Heyetini Başkan Yarımcısı Cevdet Sağlık ile birlikte ağırlayan Başkan Kabasakal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kaba'ya başarı dileğinde bulundu. Kaba'ya MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile il yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

 

5 Haziran 2018 , Salı Bu haber toplam 570 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU