Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Tütün kullanımının zararına dikkat çekildi


Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü Dünya Tütünsüzlük Günüyle ilgili tütün kullanımının zararlarına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenledi.

Çark Caddesi

Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Özel Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin katkılarıyla “Dünya Tütünsüz Günü" etkinlikleri kapsamında Çark Caddesi’nde Sağlık Meslek Lisesi yöneticileri, öğrenci ve öğretmenleri, Adapazarı İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Tekin Ulaş Karatepe, Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Gülcan İpeksoy, Diyetisyen Gözde Aydın ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli sağlık çalışanlarının katılımıyla düzenlenen etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşa bilgi

Caddede kurulan stantta, sigara, nargile gibi tütün ürünlerinin kullanımının zararları, bağımlılık yapıcı her türlü maddeye karşı gençler başta olmak üzere vatandaşlar bilgilendirildi. Etkinliğe katılan sağlık personeli tarafından vatandaşlara, tütün kullanımının yol açtığı kronik hastalıklar ve kanser gibi ciddi sağlık sorunları hakkında açıklamalar yapılırken, gençlerin tütün kullanımına başlamaması ve başlamış olanların bundan kurtulmaları için mücadele yöntemleri anlatıldı.

Obeziteyle mücadele

Stantta ayrıca obezite ile mücadele konusunda diyetisyen Gözde Aydın tarafından sağlıklı beslenme önerilerinde bulunularak vatandaşlara ücretsiz beden kitle endeksi ölçümü yapıldı. Adapazarı İlçe Sağlık Müdürü Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Tekin Ulaş Karatepe, stantta Adapazarı İSM bünyesinde verilen sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler vererek, vatandaşların sorularını yanıtladı.

6 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 656 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU