Günün Tarihi:3 Ağustos 2020

‘Biz bu yola Sakarya ile çıktık’


Düzenlenen miting için dün Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yol üzerinde vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan Sakaryalılara, “Bugüne kadar ne yaptıysak sizinle yaptık” dedi.

Vatandaşa satranç takımı

Demokrasi Meydanında düzenleyeceği miting için Sakarya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın helikopteri Serdivan’daki Ekrem Karaberber Spor kompleksine indi. İndikten kısa bir süre sonra mitingin yapılacağı alana geçen Erdoğan’a yolda toplanan vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yol boyunca dizilen vatandaşlara satranç attı.  Yoğun güvenlik önlemleriyle birlikte miting alanına sıkı bir şekilde aranarak alınan vatandaşlar sıcağa rağmen meydanda Erdoğan’ı görebilmek için izdihama neden oldu. 

 

Sofuoğlu motosikletiyle geldi

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştireceği miting alanına lüks motosikletiyle gelmesi dikkatlerden kaçmadı.  Alana gelen motosikletçi Sofuoğlu’na çevredeki vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Mitingi izleyenler arasında MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Milletvekili Adayı Levent Bülbül, MHP’li yöneticiler, STK Başkan ve yöneticileri, belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. 

 

Vakit ayağa kalkma vaktidir

Erdoğan’ın mitingi öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Sakarya’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Toçoğlu, “Bugün, Sakarya olarak, yine tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Prangalarından kurtulan, esareti reddeden, hürriyet, adalet ve eşitlik için sesini yükselten ülkemizin içinden geçtiği tarihi dönemeçte Cumhurbaşkanlığı Sistemine, şahitlik etmenin gururunu yaşıyoruz. Bizler, vatanı uğruna geçmişte Sakarya’da, Dumlupınar’da, Çanakkale’de ve çok kısa süre önce 15 Temmuz direnişinde, gözünü kırpmadan canlarını feda etmiş bir milletin evlatları olarak 24 Haziran’da vereceğimiz kararın ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

 

Vakit Sakarya Vaktidir

Başkan Zeki Toçoğlu, “Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler, Sakarya olarak, 24 Haziran’da, tercihimizi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderlik ettiği Türkiye’den yana yapacağız. 24 Haziran’da, vatan için, bağımsızlık için, refah ve huzur için; en önemlisi de mazlum milletler için, oy kullanacağız. Sakarya olarak bizler, liderliğinizle Türkiye’nin yarınlarını inşa etmeye hazırız. 24 Haziran’da Sakarya, tereddüt etmeden, duraksamadan, Cumhurbaşkanı’nın yanında olacak. Ve Sakarya, 24 Haziran’da inşallah yeniden tarih yazacak. Artık vakit, Sakarya vaktidir. Vakit, Türkiye vaktidir. Vakit, ayağa kalkma vaktidir” dedi.

 

Bakan Albayrak konuştu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ta kürsüye gelerek mitingde, seçimlere giderken Sakarya'ya iki şey hatırlatmak istediğini anlattı. Partilerin seçim beyannamelerinin birçoğunda FETÖ ile mücadele olmadığını, bazılarının da PKK ve FETÖ'yle savaşan paşaların apoletlerini sökeceğini söylediğini aktaran Albayrak, "24 Haziran, bu ülkenin tarihinde, geleceğinde çok büyük önem arz ediyor. Kimler 24 Haziran'ın sonucundan ne şekilde ne bekliyor? Görüyoruz bunu değil mi? Onun için Sakarya sizden ricam, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet için Cumhurbaşkanı'nın yanında olmaya hazır mı? Elhamdülillah, Sakarya hazır. Allah'ın izniyle Cenab-ı Allah bizlere şanlı bir zafer nasip eder." diye konuştu.

 

Başkan yapacak mıyız?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de 24 Haziran'da iki oy pusulası olacağını söyledi. Özlü, oy pusulalarından birincisinin cumhurbaşkanlığı seçimi için olduğunu anımsatarak, "6 cumhurbaşkanı adayı var. Bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçmeye, başkan yapmaya var mısınız? Cumhurbaşkanımızı başkan yapacak mıyız?" dedi.

 

Güçlü Türkiye’dir

Partiler için bir oy pusulasının daha olduğunu dile getiren Özlü, şunları kaydetti:

"Bizim partimiz AK Parti. Bir ittifak kurduk Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi ile beraber. Bizim stratejimiz 'güçlü hükümet', 'güçlü meclis', 'güçlü Türkiye'dir. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü bir Türkiye istiyoruz. Seçim sandığına gittiğimizde partimize, AK Parti'ye oy vereceğiz. 24 Haziran'da sandıkları patlatmaya var mısınız?"

 

Güçlü bir yönetim

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya da "24 Haziran seçimleri için birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi korumaya daha güçlü bir Türkiye daha güçlü bir yönetim oluşturmaya var mıyız?" ifadelerini kullandı.

 

Devlet ve millet davası

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç da her zaman olduğu gibi meydanda sevgi ve kardeşliğin var olduğunu söyledi.  Vatandaşların sevgisine, inancına, emeğine ve heyecanına layık olabilmek için durmadan çalıştıklarını vurgulayan Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizler AK Parti davasının mensuplarıyız. AK Parti demek, hizmet ve üretmek demektir. AK Parti davası, bize unutturulan değerlerin geri kazandırılmasıdır. Bu değerleri, devlet ve millete hatırlatmanın davasıdır. Kurulduğumuz günden bu yana milletimizin duasıyla yola çıktık. Sevgiyle başladığımız bu yolda gücümüzü yaptığımız bütün işlerde gücümüzü, milletimize duyduğumuz sevdadan aldık. 24 Haziran seçimleri, yarına dair umudu, Türkiye'nin şahlanış hikayesini tüm dünyaya haykırma zamanıdır. Bereket bolluk için vakit Sakarya vaktidir."

 

Erdoğan coşturdu

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan miting alanına gelince meydanda coşku yaşandı. Çocuklara oyuncak dağıtan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı partilileriyle ayaküstü görüştü. Erdoğan’ın görüştükleri arasında MHP Milletvekili Adayı Levent Bülbül’de vardı. Coşku içerisinde kürsüye gelen Erdoğan,  Sakarya'nın bugüne kadar hep yanlarında olduğunu, yola Sakarya ile çıktıklarını, bugüne kadar ne yaptılarsa Sakarya ile yaptıklarını söyledi.

 

Çırak bile olamadınız

Türkiye'yi ekonomide satın alma paritesine göre 18'incilikten 13'üncülüğe yükselttiklerini, milli geliri 236 milyar dolardan 851 milyar dolara çıkardıklarını anlatan Erdoğan, Türkiye'yi hep birlikte 5,7 büyüyen bir ülke haline getirdiklerini aktardı. Erdoğan, IMF'ye borcun 2002 yılında 23,5 milyar dolar olduğunu, 2018'de bu borcun sıfırlandığını ifade ederek, "Kim yaptı bunu? Biz yaptık. Ekonomi diyorlar ya... Ey Bay Kemal, ey Muharrem siz bu işlerden anlamazsınız. Çırak bile olamadınız, çırak bile." dedi.

 

Ekonomi diyorlar

2002 yılında her AB vatandaşı ortalama 100 avro gelir elde ederken, Türkiye'deki vatandaşların 35 avro gelir elde ettiğini vurgulayan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yıl darbe girişimi başta olmak üzere yaşadığımız onca olumsuzluğa rağmen aylık ortalama 100 avro kazanan her AB vatandaşına karşılık bizimki ne oldu? Biz de 63 avro gelir elde eder hale geldik. Bire bir katladık. Türkiye, geçtiğimiz 10 yılda neredeyse 8 milyon ilave istihdamla, Avrupa ülkelerinin tamamı kadar yeni iş imkanı sağladı. Ekonomi diyorlar ya siz bakmayın kur üzerinden oynanan oyunlara. Bunlar Türkiye üzerinde oynanan manipülasyonlardır. İnşallah 24 Haziran'dan sonra bunlarla hesaplaşacağız. Yine yapsınlar manipülasyonlarını, göreceğiz. İnşallah bunlara çok ciddi bir manifestoyu 24 Haziran'dan sonra biz çekeceğiz."

 

Şimdi en oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ekonomisinin, bütçe açığından borçlanma oranına kadar tüm başlıklarda gelişmiş ülkelerden dahi çok ileri seviyede olduğunu anlatarak, "Bütçe açığında, kamu borç stokunda AB standartlarının yarısı kadar bir düzeydeyiz yani çok iyi bir durumdayız. İhracatımız derseniz, göreve geldiğimizde neydi biliyor musunuz, 2002'de 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şimdi ne oldu? Şimdi 162 milyar dolar oldu. 36 milyar dolar nire, 162 milyar dolar nire. Bay Muharrem anladın mı? Bay Kemal anladın mı? Siz buraları takip etmiyorsunuz ki hayal dahi edemezsiniz zaten. Biz çalışıyoruz, üretiyoruz." diye konuştu.

 

Sizin kafanız basmaz

Merkez Bankası'nın döviz rezervinin eskiden 27,5 milyar dolar, şimdi ise 110 milyar dolar olduğunu ama bunu yeterli görmediğini dile getiren Erdoğan, "Çünkü biz 136 milyar dolara çıktık. Burada bir düşüşümüz var, Yeniden bunu çok daha ileri taşımamız lazım." dedi.

 

Desteklemeye hazır mısınız?

 Bütün bu başarılarda Türkiye'nin 80 vilayetiyle birlikte Sakarya'nın büyük katkısı olduğunu dile getiren Erdoğan, gelecek dönemde de yine Sakarya ile hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara "24 Haziran'da güçlü Meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? " diye sordu. 

6 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 687 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU