Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Bütün Çocuklar Elele


Sakarya’da sadece otizmli çocuklara eğitim veren ilk ve tek okul olan STB Özel Eğitim Uygulama Merkezi (OÇEM) ile Budaklar İlkokulu arasında ‘Bütün Çocuklar Hep Birlikte Elele” isimli kaynaştırma projesi uygulandı.

Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde uygulanan projeyle toplumda otizm farkındalığı oluşturmanın yanında, otizmli öğrencilere fırsat eşitliği sağlanması ve toplumun diğer bireyleriyle otizmli çocukların bütünleşmesi amaçlandı. Proje kapsamında haftanın iki günü öğretmenleri eşliğinde Budaklar İlkokuluna giden otizmli öğrenciler akranlarıyla birlikte sınıf içi ve bahçede çeşitli eğitim ve sosyal etkinlikler gerçekleştirdiler.

Sosyalleşme

Projeyle ilgili değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “İlimizde otistik çocuklarımıza yönelik gerek vermiş olduğumuz eğitim ve gerekse sosyalleşmeleri konusunda yapılan projeler onların toplumda var olmaları açısından büyük önem arzetmektedir. Özel çocuklarımızın ve onların özel anneleri için daha iyi hizmet verebilmek adına yoğun çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Projede emeği geçenleri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu. Projenin tarafı olan OÇEM Müdürü Ahmet Göktaş, “Uygulamış olduğumuz bu proje çocuklarımızın toplumsal yaşam becerileri kazanması ve iletişim becerilerinin gelişmesinde çok faydalı olmuştur, Önümüzdeki yıllarda devamlığın sağlanması çocuklarımızın gelişimi açısından oldukça yararlı olacaktır. Projede fedakarca çalışan Müdür Yardımcımız Yeşim Ber Şakar ve Rehber Öğretmenimiz Büşra Akbaş ile emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Olumlu

Projenin uygulandığı Budaklar İlkokulu Müdürü Kenan Ziya Kara da, “Bu projenin başladığı günle bugün geldiğimiz noktada okulumuzun öğrencilerinin toplumumuzdaki dezavantajlı bireylere yaklaşımı olumlu anlamda çok gelişim göstermiştir. Böyle bir toplumsal projede yer almak bizler için onur vericidir” dedi. ‘Bütün Çocuklar Hep Birlikte El Ele’ projesinin final törenine katılan Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay Alioğlu, “Görmüş olduğum bu güzel uygulama karşısında onur duymamak elde değil. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Projelere devam

Özel eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu ise, “Özel gereksinimli çocuklarımızın topluma kazandırılması için okullarımızca bu yönde projelerin hazırlanması ve uygulanması çok önemlidir. Önümüzdeki yıllarda bu projelere diğer okullarımızı da katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. Projenin kapanış töreninde projenin mimarı öğretmen ve idarecilere teşekkür edilerek hediyeler sunuldu. 

7 Haziran 2018 , Perşembe Bu haber toplam 715 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU