SEDAŞ doğayı KORUYOR7 Haziran 2018, Perşembe

Duyarlılık

Dünya Çevre Gününde, SEDAŞ ( Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven yazılı açıklamasında; “SEDAŞ faaliyet ayrıştırma çalışması ile 2013 yılından bu yana perakende elektrik satışı ve tahsilat işlemlerini yapmıyor.  SEDAŞ sadece elektrik dağıtım faaliyetlerini yapıyor ve bu kapsamda da; elektrik dağıtım şebekesi altyapı yatırım çalışmaları, sayaç işlemleri, arıza bakım onarım, aydınlatma, kayıp kaçak mücadelesi, enerji müsaadesi ve elektrik bağlantı çalışmalarını yapıyor. SEDAŞ’ın Çevre Politikasının özünde kaliteli ve sürekli hizmet ile müşteri memnuniyetini sağlarken çevre duyarlılığı ile doğayı da koruyor” dedi.

 Dönüşüm

Dijital dönüşüm çalışmalarının şirket içinde devam ettiğini bildiren Güven e-fatura ile ilgili olarak, “Bilgi işlem altyapısıyla kurgulanan iş süreçlerinde zaman ve maliyet tasarrufu ile birlikte şeffaf ve denetlenebilir bir sistem sağlayan, hızlı, güvenli ve çevreci e-fatura uygulaması, insana ve yaşadığı çevreye saygı duyan tüm işletmelere olduğu gibi SEDAŞ’a da büyük değer katıyor. Yaşanılabilir, sürdürülebilir ve gelecek nesillere daha güzel bir çevre bırakmak için çevremizi koruyalım. Enerjimizi doğadan alıyoruz.”

E-Fatura

Güven, “E-faturaya geçerek şirket içinde bu kapsamda kağıt israfını hayatımızdan çıkardık. Ayrıca gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için 2016 ve 2017 yılında da İş Güvenliği Eğitimlerini başarı ile tamamlayan çalışanlarımıza, ÇEKÜL Vakfı fidan bağışı uygulamamız ile 3 bin adet fidanı toprak ile buluşturduk ve İş Güvenliği Ormanı oluşturduk. Bu uygulamamızı sürdürüyoruz. Şirketimiz ve e-fatura uygulamasından yararlanan paydaşlarımızla birlikte,  onlarca ağacın kesilmesini engelledik.  2017 yılsonu verilerine göre e-fatura uygulamaları sayesinde Türkiye’de her yıl 100 bin civarında ağacın kesilmekten kurtulduğunu biliyoruz. Bu uygulamayı ilk başlatan şirketlerden biri olarak, bu sayede doğanın korunmasına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Çevreye katkı

SEDAŞ, iş süreçlerinde verimliliği ön planda tutarak gerçekleştirdiği e-fatura projesinin olumlu sonuçlarını almaya devam ediyor. Elektronik ortamda hazırlanan, Maliye Bakanlığı’nın sunucuları üzerinden alıcı ve satıcıya işlem sonucu anında çevrimiçi olarak iletilen, kağıda basılmayan “e-Arşiv Fatura”  uygulaması sayesinde SEDAŞ 4 yıldır çevreye de katkı sağlamaya devam ediyor. SEDAŞ, dijital işlemleri uygulaması ve burada kağıt kullanmaması sayesinde, her ay iki ağacı ve 4 yıldır da  96 ağaçlı bir ormanı da kurtarmış  ve çevreye katkı sağlamış oldu. 

Bu haber toplam 636 defa okundu.