Günün Tarihi:4 Ağustos 2020

‘Yatırımlar 21 değil 2 milyar lira’


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 yılda Sakarya için 21 Katrilyon yatırım yapıldığını söylemesini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Devletin resmi verilerine 6 yılda Sakarya’da yapılan kamu yatırımı 2 milyar 336 milyon liradır. 6 yılda bu rakamlarla nereye yatırım yapıldığını merak ediyorum” dedi.

Basın toplantısı

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç dün parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına Özkoç’un yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, İl Başkanı Erdoğan Isır, Milletvekili Adayları Mehmet Selçuk, Elif Yar, Mehmet Bağdat ve Gözdenur Yıldız, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu ve partililer katıldı.

 

‘Görülmemiş miting’

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Erdoğan Isır, “ 24 Haziran’da gümbür gümbür geldiğimizi görüyorsunuz. 9 Haziran’da Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce Sakarya’da olacaklar. Sakarya tarihinde görülmemiş bir miting olacağına şimdiden size söz veriyorum. Bu işin Sakarya’da bittiğini net bir şekilde göreceksiniz. Milletvekili adaylarımız sahadalar ve durmaksızın çalışıyorlar. Her akşam bir mahallemizde miting yapıyoruz. Fakat bazı sorunlarla karşılaşıyoruz. İki gündür bazı köylerden şikâyetlerimiz var. Köy yollarını asfaltlıyorlar ve köye 300 metre kala asfalt atmayı bırakıyorlar. Seçimden sonra devam ettireceklerini söylüyorlar” dedi.

 

‘Mutluluk duyuyorum’

Ayça Taşkent ve Engin Özkoç’un stat arazisinin yeşil alan olması için büyük uğraş verdiklerini hatırlatan Isır, “ İmza kampanyaları düzenlediler. Grup Başkanvekilimiz stadı yıkmaya kalkarlarsa vincin önünde duracağını da söylemişti. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan stadın yeşil alan olacağını söyledi. Tarih her zaman CHP’nin toplumun refah ve mutluluğu için doğru söylemlerde bulunduğunu göstermiştir. Her alanda CHP’nin ne kadar doğru adımlar attığını görmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

 

Yaşayan meydan

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, “ Böyle bir kentte yaşadığım için çok mutluyum. Bu kentte yaşarken hep daha güzel olmasını ve insanlarının mutlu olmalarını istiyorum. Artık bir milyonlu nüfusu olan bir kent olduk. Böyle bir kenti beton yığınına dönüştürmemek gerekiyordu. Kent meydanını yaşayan bir kent meydanı haline getirmeyi umut ediyorum. Sadece etkinliklerde dolan bir meydan olmasını istemiyorum. Muhteşem bir meydan haline gelmesi gerekiyor” dedi.

 

Teşekkür etti

Stadyum ile ilgili kentin nefes alabileceği bir yer olması gerektiğini dile getirdiklerini hatırlatan Özkoç, “ Bazen muhalefet böyle güzelliklere fayda sağlıyor. Çark caddesinde stat arazisini yeşil alan yapmak için imza topladık. Sayın Cumhurbaşkanı Sakarya’ya geldi ve bu alanın ihale edilmiş olmasına rağmen yeşil alan olarak kalacağını söyledi. Biz Sakarya için teşekkür ediyoruz. Sakarya’nın iyiliğine olan her şeyi kucaklıyoruz. Sakaryamız güzel olsun istiyoruz.  Bu alanda bir Sakarya projesinin üretilmesini bekliyoruz. Bir proje yarışması yapılmalı. Sakaryaspor da unutulmamalı. O projede şehrimize büyük sevinçler yaşatan Sakaryaspor’umuz için bir köşe olmalıdır. Bunu muhalefet gerçekleştirdi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘21 değil 2 milyar yatırım’

Grup Başkanvekili olarak yapılan açıklamaların takipçisi olması gerektiğini ifade eden Özkoç, “ Sayın Cumhurbaşkanı dün yaptığı açıklamada Sakarya için 21 katrilyonluk yatırım yaptıklarını söyledi. Yani tam 21 milyar lira. Ben bu kentin çocuğuyum ve bu kente bir kuruşluk yatırım yapılınca takip ederim. Belgeleri ile takip ediyorum. Sakarya’da 6 yılda 21 katrilyonu duyunca ben yanılıyorum dedim. Devletin resmi verilerine göre 2012 ile 2017 yılları arasında Sakarya’da yapılan toplam kamu yatırımı 2 milyar 336 milyon liradır. Yani 21 milyar değildir. Sayın Cumhurbaşkanının açıkladığı bu rakamla ilgili 6 yılda nereye yatırım yapıldığını merak ediyorum. Ben belgelerimi sunuyorum karşı taraf da belgelerini sunsun istiyorum” dedi. 

7 Haziran 2018 , Perşembe Bu haber toplam 834 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU