Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Ve büyük tatil başladı


2017-2018 EğitimÖğretim yılı okullarda düzenlenen karne törenleriyle sona erdi.Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Eğitim yılının tamamlanması nedeniyle 17 Ağustos İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi

Törene katılım

Törene; Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Sakarya Eğitimini Geliştirme Derneği Başkanı Osman Özkan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okul öğrencilerinin halkoyunları gösterileri sunduğu karne töreninde Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü birer konuşma yaptılar.

 

Kul hakkına

Vali İrfan Balkanlıoğlu konuşmasında; “Diplomayla rızık kazanmak eş değer olsaydı dünyanın en zenginleri dünyanın zeki insanları olurdu. Allah evlatlarımızın kaderini iyi yapsın, geleceğini iyi yapsın. Bu nedenle çocuklarımıza sevgiyi, ilgiyi eksik etmememiz lazım. Bundan dolayı çok dikkatli olmamız lazım. Okulun, ailenin çocuklara verebileceği en güzel eğitim iyi bir insan yetiştirmektir. Kul hakkını rivayet eden, kendisine ait olmayan bir şeyi almayan çevreye duyarlı, insanlara saygılı herşeyin başında Allah sevgisi insanlar yetiştirmeliyiz” dedi.

 

Herkese teşekkür

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da konuşmasında, “2017-2018 Eğitim Öğretim yılını mutlu ve huzurlu bir şekilde tamamlamanın onurunu yaşıyoruz. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen başta sayın valimiz olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, hayırseverlerimize, herkese teşekkür ediyoruz. Eğitim öğretimin başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen milli eğitim yöneticilerine, okul müdürlerine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.  

 

Büyük emek sarf etti

Durmuş, “Soran, sorgulayan ve büyük Türkiye’yi inşa edecek, güçlü Türkiye’yi inşa edecek öğrencilerimiz için öğretmenlerimiz büyük emek sarf etti. Öğretmenlik yapma noktasında değil öğretmen olma noktasında oldular. Çocuklarımızın sadece dersleriyle değil her şeyi ile ilgilendiler. Bizler velilerimizden sadece şunu istiyoruz. Okullarımıza evlatlarınızı teslim ettiğinizde öğretmenlerimize güvenin, çocuklarımıza güvenin. Her şeyini halledebilmek ve çözebilmek noktasında kalmayın” dedi.

 

Uzun yıllar yaşayın

Karne töreninde bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Aziz Öğütlü, karnelerle birlikte velilere gönderilen mektuplar konusunda açıklamalarda bulundu.  Öğütlü velilerimizin çocuklarının çok uzun yıllar başarılarını görebilmesi için KETEM’e (Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi) başvurarak hayati önem taşıyan hastalıklara karşı erken önlem almaları uyarısını yaptı.

 

Veliler mektuplu uyarı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, karne alan öğrencilerin velilerine iletilmek üzere kansere karşı erken teşhisin önemine dikkati çekmek amacıyla "Kanserde erken teşhis farkındalık mektubu" gönderildi. Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezilerinde (KETEM) erken teşhisle kansere yakalanmadan tedbir alınmasının sağlandığı belirtilen mektupta, çocuklarının başarı ve mutluluklarında ileride de yanlarında olmaları için velilerin kanser taraması yaptırması uyarısında bulunuldu.

 

Ücretsiz tarama

Kanserle ilgili duyarlılığı artırmak için karnelerle birlikte velilere gönderilen mektupta, şu ifadelere yer verildi: "Bu mektubu sizin için çok değerli olan çocuklarınız aracılığı ile gönderiyoruz. Merhamet ve sevginizle yoğurduğunuz, bilgi ve becerilerinizle hayata hazırladığınız yavrunuzun yarınlarına ulaşmak, başarı ve mutluluklarını paylaşmak için KETEM (kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi)’e gelerek ücretsiz olan kanser taramanızı yaptırmanızı rica ediyoruz. Çünkü, kanser de erken teşhisin önemi oldukça büyük olup özellikle meme, rahim ağzı ve kalın bağırsak kanserinde yaptırılacak düzenli taramalarla eren teşhis mümkündür. Yapılan bu tarama bir saatini bile almayacak olup Mamografinizi çektirmek, Rahim Ağzı taramanızı yaptırmak üzere siz değerli velilerimizi KETEM’lerimize bekliyoruz. Çocuklarımızın bugünlerinde olduğu gibi yarınlarında da birlikte olmak için tüm velilerle birlikte haydi sizde KETEM’e …”

 

Farkındalık için

Kanserin taramalarla önlenebilir bir hastalık olduğuna işaret edilen mektupta, Sakarya’da hizmet veren KETEM’in iletişim bilgileri paylaşıldı. Karaman Mahallesinde bulunan 17 Ağustos İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde karnelerle birlikte mektupları öğrencilere taktim eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, kanserde erken teşhis ve tarama çalışmalarıyla ilgili binlerce veliye bu sayede direk olarak ulaşarak farkındalık yarattıklarını dile getirdi. Konuşmaların ardından Vali Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri öğrencilere karnelerini ve hediyelerini vererek, tüm öğrencilere ve öğretmenlere iyi tatiller dileğinde bulundular.

 

 

9 Haziran 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 673 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU