Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

‘6’yı yakaladık, 7 için uğraşıyoruz’


24 Haziran seçimlerinde Sakarya’da oy oranında yüzde 70’i aşacaklarına inandığını ifade eden AK Parti MKYK Üyesi ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuğlu, “Sahada vatandaşlarımızın büyük desteği ile karşılaşıyoruz. Sakarya’da 6’yı yakaladık, 7 için uğraşıyoruz” dedi.

 

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, seçime sayılı günler kala sorularımızı yanıtladı. Uncuoğlu Arifiye’deki seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirdiğimiz sohbette iddialı açıklamalar yaparken, 24 Haziran seçimleri, ekonomik durum, yatırımlar ve projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Seçim süreci ile başlayalım, erken seçim kararını nasıl yorumluyorsunuz?

Öncelikle seçim kararı hızlı bir şekilde alındı. Devlet Bahçeli’nin önümüzdeki süreçte kendi kanaati ile bir takım olumsuz gelişmeler ışığında erken seçim dillendirmesi ve tarih vermesi ile süreç başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız da bir an önce seçimin yapılması gerektiğini, seçim beklentisi ile piyasaların daha olumsuz etkilenebileceğini ve tartışmaların Türkiye’ye bir katkı sağlamayacağını öngörerek 24 Haziran tarihinde seçimlerin yapılmasını beyan ettiler. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti ve MHP olarak TBMM’de seçim kararı aldık. AK Parti teşkilatları olarak bizler seçime her zaman hazırız. 365 gün seçim varmış gibi çalışıyoruz bu süreç de aynı şekilde gerçekleşiyor. Son derece coşkulu ve disiplinli bir yapı ile hemşerilerimize ulaşıyoruz. Sakarya’nın her bir köşesine gidiyoruz, bütün mahalle ve ilçelerinde programlar gerçekleştiriyoruz.

İlçe ilçe gezerek vatandaşlar ile bir araya geliyorsunuz, AK Parti’yi ve sizleri nasıl karşılıyorlar?

Vatandaşlarımız sürecin gayet bilincindeler. Seçim kararının isabetli olarak alındığını ve seçimin yakın bir tarihte yapılacak olmasından memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Aynı zamanda vatandaşlarımız Türkiye’nin bugün içinde olduğu mücadelenin de farkındalar. İktidarımızın ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkıyorlar. Bütün sınır ötesi operasyonlarımıza, ticaret hacminin genişletilmesine, ülkemizin ekonomik paritelerini bozma ve ekonomik saldırıların da gayet bilincindeler. Bu yüzden halkımızın bu seçimleri gayet bilinçli ve şuurlu bir biçimde olumlu bulduğunu ve neyi oylayacağını iyi bildiğini görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ne olduğunu ve seçilecek olan Cumhurbaşkanının yürütmenin başı olacağını, hizmetin hızlanacağının bilincindeler. Aynı zamanda parlamentoda da çoğunluğun sağlanması gerektiğini biliyorlar.

Ne tür taleplerle karşılaşıyorsunuz?

Yereldeki taleplerle de karşılaşıyoruz. Yereldeki sorunları yerel seçimlerde değerlendireceklerini ifade ediyorlar. Biz de tabi bu sorunları hemen belediye başkanlarımıza iletiyoruz. Onlarla ilgili bütün teşkilatlarımız ve belediyelerimiz canla başla çalışıyorlar. Sakarya’da gayet hoş, kardeşliğin, hoşgörü ve anlayış ikliminin hakim olduğu, bu seçimlerin şuurunu bilen bir seçmen kitlesi ile güzel bir seçim kampanyası yürütüyoruz.

Döviz kurundaki artış ve ekonomik gelişmeler sahaya nasıl yansıyor? Bu yönde tepkiler alıyor musunuz?  

Ekonomideki gelişmeleri vatandaşlarımızın büyü bir sağduyulu, sebep sonuç ilişkilerini bilerek karşıladıklarını görüyorum. Çünkü onlar da biliyorlar ki Türkiye’de dolar kurunun yükselmesi için iç politikada ve ekonomi yönetiminde bir arıza yok. Kaldı ki bunu İngilizlerin Bloomberg kanalı bile dile getirdi. Yabancı yatırımların sözüm ona Cumhurbaşkanımıza tepki göstermek ve Türkiye’deki seçimleri manipüle etmek adına döviz kurunu yükselterek enflasyonu arttırma, ekonomik dengeleri sarsma girişimleri olduğunu vatandaşlarımız da biliyor. Bunu İngiliz ekonomik kanalı dile getiriyor. Parametrelerde yapısal bir sorun olmadığını ama böyle bir manipülasyon olduğunu ifade ediyorlar. Tabi ki gelmiş geçmiş tüm hükümetler arasında ekonomik krizler ile en sağlıklı şekilde baş eden ve proaktif tedbirler alan iktidarımız olmuştur. 15 Temmuz sürecinden sonra da hızlı tedbirler alarak, KGF, Varlık Fonu gibi kurumları ülkemize kazandırıldı. Dış kaynaklı tüm operasyon ve manipülasyonlar bertaraf edildi.  Hamdolsun bu konuda karar alabilen, kurumları senkronizasyon içinde çalıştırabilen AK Parti iktidarı sayesinde tüm ekonomik bunalımlardan sağ salim çıkmayı bildik. Vatandaşlarımız bir mücadele verildiğinin farkında ve memnuniyetleri var. Türkiye’nin istikrarının bozulmaması gerektiğini, bu mücadelenin zafiyete düşmemesi gerektiğinin de altını çiziyorlar.

24 Haziran seçimlerinde Sakarya’daki hedefiniz nedir?

Sakarya’da 6’yı yakaladık 7 için uğraşıyoruz. Allah’ın izni ile yüzde 70’i aşacağımıza da inanıyorum ben. Bugün bir takım söylentiler ve kara propagandalar piyasaya yayılmaya çalışılıyor. Cumhur ittifakında MHP’yi tercih edecekler, AK Parti’ye oy vermeyecekler gibi söylemler var, bunların hiçbir karşılığının olmadığını biz gezdiğimiz bütün yerlerde gördük. Çünkü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gönül verenler onun Türkiye’yi yönetmesi gerektiğine inananlar ona aynı zamanda bir meclis gücü gerektiğini biliyorlar. O yüzden böyle bir algı ve ucuz siyaset yapmaya çalışanların başvurduğu bu yolların hiçbir geçerliliği yok. Seçmen üzerinde bu algı operasyonlarının etkisi olmadığını bizler sahada görüyoruz.

Milletvekili adaylarının değişimi nasıl yorumluyorsunuz?

AK Parti her seçim döneminde TBMM’deki milletvekillerinin yarıdan fazlasını değiştirmiştir. Bu dönemde de öyle oldu. 149 milletvekili listelerde yer bulamadı. Onların da partimizde değişik kademelerde görev almaları ve tekrar vekillikleri de söz konusu. O yüzden asla kırılma ve darılma yok. Yorgunluktan dolayı ve eksiklikten dolayı listelerde yer almama durumu yok. Sadece seçmene ve insana daha iyi mesaj verecek, değişimin gücünden yararlanacak bir süreci işletti Cumhurbaşkanımız. Sakarya’mızda da son derece isabetli, şehrimizin her bir köşesini kucaklayan demografik yapımıza uygun bir liste ortaya çıktı. Bunun da memnuniyetini görüyoruz seçmenlerimizde. Liste ile alakalı bir şikayet almadık, inşallah 7’de 7 yapar ve Sakarya’nın meselelerine vakıf olan bir ekiple ilimize hizmet etmeye devam ederiz.

Cumhurbaşkanının dile getirdiği teşkilatlardaki metal yorgunluğu giderildi mi?

Metal yorgunluğu benzetmesini Cumhurbaşkanımız çok yerli yerinde ve tüm teşkilatlarımızı motive edecek şekilde kullandı. Çünkü teşkilatlarımız metal sapasağlam şekilde duruyor ama o kadar çok seçim ve zorlu süreç geçirmiş ki yorulanlar, aynı heyecanı hissetmeyenler olabileceğini ifade etti. Her kongre süreci AK Parti’nin tazelendiği ve yenilendiği süreçler oldu. Bu kongre süreçleri de böyle oldu. Seçimlere tazelenmiş il ve ilçe teşkilatları ile gidiyoruz. Bu yönü ile asla hiçbir yorgunluk yok. Zaten hangi şartlar olursa olsun Türkiye’nin bekası ve geleceği söz konusu olduğunda sahaya inen teşkilatlara sahibiz. Allah razı olsun olanlardan.

Yeni dönemde Sakarya için neler yapacaksınız?

Sakarya’mız büyük bir potansiyel taşıyor. Bu potansiyeli ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. Devam eden projelerimiz var, fizibilite halinde olanlar var bütün bunlar Sakarya’yı ileriye taşıyacak çalışmalar. Demiryolu projemiz, limanımızın tam kapasite hizmete girmesi, Karasu’daki endüstri bölgemiz, yeni OSB’lerimiz, bölge adliye mahkememiz, bin yataklı hastanemiz gibi birçok yatırımımız var. Kadın doğum hastanemizin yapımı devam ediyor, yılsonuna kadar inşallah bitirilmesi için gayretler içerisindeyiz. İkinci üniversitemiz onaylandı şimdi onun bütçesi ve idari kadroları ile yapılanmaları gerçekleşecek. Acarlar Longozu ile ilgili de bir proje onayı gerçekleşti. Ödeneği de çıktı. Acarlar Longozu ’nu milli turizme kazandıracak güzel bir proje sürüyor, ihalesi kısa süre içinde gerçekleşecek. Kano kürek parkuru projesi ile ilgili istimlak anlaşmasından kaynaklanan bir zaman kaybı oldu. Milli sporcularımızın antrenman ve müsabaka yapacağı parkur projesinin de takibi devam ediyor. Emeklilerimize önümüzdeki dönemde yer arayışımız var. TOKİ vasıtası ile konut kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Büyükşehir ve Adapazarı belediyelerimizin TOKİ’ye teklif ettiği yerler var. Kuzey Marmara Otoyolu ilimizden geçiyor ve çalışmaları sürüyor. Önemli bir arter olacak, Sakarya’nın kuzeyine sinerji katacak. Mega projeler arasında Süper Hızlı Tren de var. Nallıhan üzerinden gelecek ve tek istasyonu Karakamış olan proje de var. Bunların hepsi vizyon projeler. Sakarya’nın gelişimini tarımı ve sanayisi ile birlikte birbirlerini bozmadan gelişmesini sağlayacak bir politika yürütüyoruz. Plansız sanayileşme ve yapılaşmaya karşı bir duruşumuz var.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Millet Bahçesi Sakarya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Bu Sakarya’mıza Cumhurbaşkanımızın vizyonu ile kattığı bir değer oldu. Her ne kadar satışının diğer illerden daha önce yapılmış olması sebebi ile üzülmüştük. Bir arayış içerisindeydik, Cumhurbaşkanımıza farklı alternatifler sunduk, onun himayelerinde 80 milyonu aşkın değeri olan bir arazi sadece bahçe olsun diye Sakarya’mıza hediye edildi.  Değerlerimizi yaşatacak güzel bir proje oldu ilimize hayırlı olsun.

 

11 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1525 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU