Günün Tarihi:24 Kasım 2020

İHH’dan 1 SMS 1 fitre çağrısı


Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, Ramazan Ayı insani yardım çalışmaları kapsamında yardım çağrısı yaptı.

İhtiyaç sahipleri

Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, “Filistin’den Suriye’ye, Moro’dan Afganistan’a, Irak’tan Arakan’a, Patani’den Haiti’ye dünyanın dört bir yanındaki Müslüman kardeşlerimize Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkıyoruz. Binlerce hayırseverimizin kumanya, fitre, zekat bağışlarının yanı sıra iftar yemeği ikramlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıp, yetim çocukları bayramlıklarla sevindirip, inşasını tamamladığımız kalıcı eserlerimizi hizmete açacağız. Milyonlarca mazlum, mağdur ve mülteciye yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz” dedi.

 

Kumanya paketleri

Aydın, “Zekatlarınız İHH vasıtasıyla dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. "FITRE" yazıp 4072'ye SMS göndererek fitrenizi bağışlayabilirsiniz. 1 SMS (fitre) bedeli 19 TL'dir.  (Her gönderilen SMS ile 1 fitre bağışlamış olursunuz) Bağışlarınızla dünyanın dört bir yanına ulaşacak kumanya paketleri bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanıyor. Kumanyanın içeriği bölgenin durumuna göre temel gıda malzemelerinden oluşuyor” dedi.

 

Yetimlere bayramlık

Aydın, “Dünyanın çeşitli bölgelerinde iftar programları düzenliyoruz. Bir kişinin iftar yemeğini ikram edebileceğiniz gibi binlerce kişinin katıldığı bir iftar programına da destek verebilirsiniz. Bayram gününü yeni elbiseleriyle karşılasınlar diye binlerce yetim çocuğa bayramlık hediye ediyoruz. Siz de bağışlarınızla bir ya da daha fazla yetimi sevindirebilirsiniz” dedi.

 

Bağış noktaları

Başkan Aydın , “Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezimize gelerek, Adapazarı Belediyesi önünde İHH Standında, İlçe temsilciliklerimiz aracılığıyla ya da banka, internet yoluyla Sakarya İHH hesap numaralarına zekat, fitre, fidye, sadaka vb bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

 

12 Haziran 2018 , Salı Bu haber toplam 652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU