Günün Tarihi:20 Ocak 2021

MHP’den bahçe teşekkürü


Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, “Şehir stadını millet bahçesi yaparak şehrimize hediye ettiği için kendilerine teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Meclis toplandı

Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclisi dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında toplanan mecliste 65 gündem maddesi karara bağlandı. Gündem maddelerinin görüşülmesine başlanmadan önce gündem dışı konuşmalar gerçekleştirildi. Gündem dışı konuşmalarda söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Millet Bahçesi projesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

 

Gerçek MHP’li

Etçioğlu, “ Şehir stadını millet bahçesi yaparak şehrimize hediye ettiği için kendilerine teşekkür ediyorum. O toplantıda MHP olarak biz ret verdik. AK Partili arkadaşlarımız kabul vermişti. Cumhurbaşkanı gerçek bir MHP’li olduğunu gösterdi. Arada sırada bize katılmanız da yarar var. Sakarya şehrine hayırlı olsun” dedi.

 

‘Yarım saat içinde’

Millet Bahçesi’ne ilişkin konuşan Başkan Toçoğlu, “Projenin diğer illerde eski stat arazileri üzerinde hayata geçirileceği açıklandı..Türkiye’de ise arsası satılan tek stat Sakaryaspor’du. Cumhurbaşkanımız şehrimize gelirken Türk-İş Başkanımız Ergün Atalay, helikopterde Millet Bahçesi konusunu Cumhurbaşkanımıza hatırlatmış. Cumhurbaşkanımız TOKİ başkanını aramış, TOKİ Başkanı ise beni aradı. Bende Haşim Bey’i aradım. Proje yarım saat içerisinde gerçekleşti. Bu milyonda bir olacak bir şeydi” dedi.

 

Teşekkür etti

Toçoğlu, “ Çark Mesire ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün arsalarını da projeye dahil ettik ve yaklaşık 70 dönümlük bir proje arazisi ortaya çıkardık. Biz stat arazisi satışı konusunda prosedüre göre hareket ettik ama arazinin park olması konusunu gündemde tutanCHP Milletvekili Engin Özkoç’a, İnşaat Mühendisleri Odasına, basınımıza ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Millet Bahçesi şehrimiz için güzel sonuçlandı. Hayırlı olsun” dedi.

 

Kesin çözümler

Mecliste gündeme gelen otopark konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin muhtelif noktalarında yeni otoparklar için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İl Müftülüğünün hemen yanında 350 araç kapasiteli ilk katkı otoparkı hizmete sunmuştuk. Yeni otoparklar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah şehrimize yeni otoparklar inşa edecek, parklanma konusuna kesin çözümler üreteceğiz” dedi.

 

Sanayi alanı oldu

Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda; 1. ve 35. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonundan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. 7. madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna iade edildi. Hukuk komisyonunda gelen 36. madde ise oy birliği ile kabul edildi.

 

Türk Traktör genişliyor

Kabul edilen maddeler arasındaki 15. Madde de Erenler Bekirpaşa Köyiçi Mahallesi’nde yer alan ve Türk Traktör Fabrikası’nın genişlemeyi planladığı parsellerin ‘Sanayi Alanı’ olması onaylandı. 37. ve 57. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. 58, 59, 60, 61. Madde oy birliği ile kabul edildi. 62 ve 65 arası İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

12 Haziran 2018 , Salı Bu haber toplam 669 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU