Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

‘Sevde için kenetlendik’


Serdivan’da Öğretmen Hakan ve Hayal Dural çifti, üniversite tercihi yapacağı dönemde merdivenden düşerek yatağa bağımlı hale gelen 18 yaşındaki kızları Sevde Melike Dural’a moral ziyaretleri sürüyor.

Her türlü desteğe

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik; Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken ve İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer başkanlığındaki Sakarya İl Müftülüğü Heyeti, merdivenden düşerek rahatsızlanan Sevde Melike Dural’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Tedavi gördüğü hastanede Dural’ı ziyaret eden heyet, tedavinin pahalı olması nedeniyle Sakarya Valiliği tarafından yardım kampanyası açılan Dural’a Sakarya Müftülüğü ve TDV Sakarya Şubesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Kızlarının iyileşmesi

Çocuklarının başından bir an olsun ayrılmayan anne Hayal ve baba Hakan Dural zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer’in şahsında kızlarının iyileşmesi için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen İl Müftülüğüne teşekkür etti.

Hesap numaraları

İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer de konuşmasında, ‘Dualarımız kızımızın iyileşmesi içindir. Bu zor günlerinde ailemizin yanındayız’ ifadelerine yer vererek, maddi imkanı olan hayırsever vatandaşlarımıza ‘Valilik oluruyla Ziraat Bankası Serdivan Şubesinde Hakan Dural adına açılan TR26 0001 0020 9459 5826 4950 03 iban nolu hesaba yardım yapmaları’ için çağrıda bulundu.

Kök hücre tedavisi

Hayati tehlikeyi atlatmasına rağmen bir türlü iyileşemeyen kızları Melike için her şeylerini seferber eden öğretmen çift, kök hücre tedavisi yapılması planlanan kızlarının bir an evvel iyileşmesi için uzanacak yardım elini bekliyor.

 

Sevde için kenetlendik

Anne Hayal Dural ve baba Hakan Dural’a geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Yardımcısı Çelik ve Başkanlar Alemdar ile Erken, tedavi süreciyle ilgili de Sevde’nin doktorlarından bilgi aldı.  Sevde’nin iyileşmesi için, sadece maddi anlamda değil manevi anlamda da Sakarya’nın kenetlendiğini ifade eden Başkan Alemdar, “İçinde bulunduğumuz bu mübarek günlerde, tüm dualarımız Sevde kızımızın iyileşmesi için. Rabbimin izniyle, sağlıklı günlerine geri dönerek ana-babasının, sevenlerinin, bizlerin yüzlerini güldürecek. Tüm Sakarya kenetlendi ve kızımızın tedavisi için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Başından beri yaşanan sürecin takipçisiyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki Sevdemiz eski günlerine kavuşacak. Onu çok seven ailesiyle, arkadaşlarıyla; bizlerle yine bir arada olacak” dedi.

 

 

13 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 983 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU