Günün Tarihi:21 Nisan 2021

‘Sakarya benim evim’


Sakarya geliştikçe ben gurur duyduğunu söyleyen AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu, “Türkiye bir yana Sakarya bir yana benim için. Sakarya benim evim. Amacım gençlerin milletvekili ağabeyi olmak” dedi.

İftar yemeği

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Kenan Sofuoğlu düzenlediği iftar yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi. İftarın ardından açıklamalarda bulunan Sofuoğlu, “ Beni daha önceden motor sporlarından tanıyorsunuz. Sakarya’yı temsil eden bir sporcuydum. 20 yıl kendimi spora adadım. Büyük zorluklar çektim ama bu zorluklara rağmen güzel bir kariyerim oldu. Aynı güzellikte bir jübile ile spor hayatımı sonlandırmak nasip oldu. Daha fazla Sakarya’da vakit geçiririm derken de böyle bir yola girdik” dedi.

 

Vefa borcu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasının ardından adaylığını televizyondan öğrendiğini söyleyen Kenan Sofuoğlu, “ Bununla birlikte benim için farklı ve zorlu bir süreç başladı. Bu işin büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayım büyük bir sorumluluk olduğunu görüyorum ve hakkını vermek istiyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın ülkemize kazandırdıklarını gördüğüm zaman bunu bir vefa borcu olarak görüyorum. Ben kendisini ülkemize ve sporculara sahip çıktığı için seviyorum” şeklinde konuştu.

 

Hakkını vermek

Siyaset yapmak için milletvekili olmayacağını söyleyen Sofuoğlu, “ Benim amacım bu görevin hakkını vermek. Kenan Sofuoğlu bir motor tamircisinin oğluydu ve Allah’ın nasibi ile çok çalışarak Dünya’da iz bırakan bir sporcu oldu. Şimdi AK Parti gibi büyük bir teşkilat arkamda, Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük bir lider önümdeyken Allah’ın izni ile çok daha fazlasını yaparım. Siyasette yükselmek gibi bir amacım yok sadece görevimin hakkını vermek istiyorum. Amatör sporcuların neler yaşadığını çok iyi biliyorum. İnşallah Sakarya’dan güzel bir destek alırsak Cumhurbaşkanımızın karşısına Sakarya ve gençlerle alakalı çıkma şansı bulabileceğim” dedi.

 

‘Planlarım var’

Sofuoğlu, “ Aklımda birçok plan var sporla ilgili. Allah’ın izni ile özellikle genç sporlara çok faydalı olabileceğimi düşünüyorum. Programlarımızda gençlerle bir araya geliyoruz ve özellikle Sakaryaspor konusunda talepte bulunuyorlar. Kendime çizdiğim çerçevede Sakaryaspor da var. Bu konuda da çalışmalarımız olacak. Ben sporu biliyorum bu konuda faydalı olacağımı inanıyorum. Sporun üzerinden siyaset yapacağım. Genç ve amatör sporculara milletvekili ağabeyi olmak istiyorum. Şampiyonalarda derece almış sporcuların hastaneye nasıl gideceğini,  uçak biletini nasıl alacağını düşünmemesi lazım” dedi.

 

Sponsor sorunu

Spordaki en büyük sorunlardan bir tanesinin firmaların reklam filmi çekmesi olduğunu da dile getiren Sofuoğlu, “ Markaların sporculara sponsor olması yönünde bir önergeyi meclise sunmak istiyorum. Markalar sponsor olmak yerine reklam filmi çekmeyi tercih ediyorlar. Sporcuya biraz para ödeniyor asıl para televizyonlara veriliyor. Sporcular da sadece devletten destek beklemek zorunda kalıyor bu doğru bir şey değil. En büyük amacım bazı şeyleri değiştirmek. Türkiye’de sporla alakalı bazı şeyleri geliştirebileceğime inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

‘Burayı seviyorum’

Sakarya’yı çok sevdiğini ve bir takım eksiklikleri gördüğünü söyleyen Sofuoğlu, “ Kavşaklarımızda bile bir çok sıkıntı görüyorum. Şimdi artık biraz da olsa yetkisi olan birisi olacağız. Sakarya’ya katkımız olacağına inanıyorum. Dünyanın her yerinde yaşayabilirdim ama ben burayı seviyorum. Çocukluk arkadaşlarımla, demirci Yakup abimle tırcı Sedat abimle takılan bir insanım. Sakarya geliştikçe ben gurur duyuyorum. Türkiye bir yana Sakarya bir yana benim için. Sakarya benim evim” dedi. 

14 Haziran 2018 , Perşembe Bu haber toplam 676 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU