Günün Tarihi:7 Ağustos 2020

‘Kandil terör bataklığıdır"


Türk İş Genel Başkan Ergün Atalay, “Kandil, dünyanın en büyük terör bataklığıdır. Onun için siyasete alet etmeden, bütün siyasi partilerin Kandil'le ilgili alınacak kararların arkasında durması lazım. Kandil temizlenmeden, Kandil'e Türk bayrağı dikilmeden ne işçi, ne memur, ne de ülke rahat eder" dedi.

Demiryol İş’te

Türk İş İl Temsilciliği’nin Demiryol-İş Sendikası’ndaki geniş katılımla yapılan bayramlaşma törenine katılan Türk İş ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, burada yaptığı konuşmada, tüm İslam aleminin bayramını kutladı.  Cennet gibi bir ülkede yaşadıklarını belirten Atalay, işçilerin dünya genelinde olduğu gibi Türkiye'de de sorunlarının, sıkıntılarının olduğunu söyledi. 

Taşeron işçiler

Kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçişlerine değinen Atalay, "Taşeronla ilgili emeği olanlara teşekkür ediyoruz ama 100 kilometre yol yaparsın 1 kilometresini bırakırsın 99 kilometreyi kimse konuşmaz herkes 1 kilometreyi konuşur. Ben bunu 6 ay evvel Türkiye'yi yönetenlere söyledim. Şimdi kadroya girenleri kimse konuşmuyor, giremeyen değerli arkadaşlarımız var. Bundan kısa bir zaman evvel Sayın Başbakanımızla bizzat ben görüştüm. KİT'lerle ilgili bir yerden başlamaları gerekiyor. Bu iş neticeleninceye kadar takip edeceğim, kısa bir zamanda netice alacağımızı umut ediyorum." şeklinde konuştu. 

Unutmamak lazım

Atalay, Türkiye Cumhuriyeti'nin var olması sayesinde meselelerin konuşulmaya, çözülmeye devam edeceğini vurguladı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimindeki kilit ismi firari Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın iş yerinde önce kendisinin Amerikan bayrağını öptüğü, sonra yanındaki yeşil tişörtlü çalışanına öptürdüğünü anımsattı.

Kandil’i küçümsemeyelim

Atalay, “15 Temmuz'u, PKK'yı unutursak, Kandil'i küçümsersek bu işin altından kalkamayız. Birileri dinlerarası diyaloğu Amerika'da kiliselerde yapıyor. Amerikan bayrağını öperek yapıyor. Bunları unutmamak lazım, geldi geçti diye görmemek lazım. Türkiye'de görülen FETÖ davalarının kısa zamanda sonuçlanması ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılması gerekir” dedi.

Orayı dünya kurdu

Atalay,  Afrin Harekatı'nda terör örgütlerince kazılan tünelleri anımsatarak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Irak'ın kuzeyindeki terör kamplarına yönelik operasyonlara ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: "Kandil, dünyanın gelişmiş ülkelerinin en büyük mühimmatı, depoyu, askeri birliklerini kurduğu bir yer. Orayı dünya kurdu. O yüzden Kandil'i küçümsememek lazım. Kandil, dünyanın en büyük terör bataklığıdır. Onun için siyasete alet etmeden, bütün siyasi partilerin Kandil'le ilgili alınacak kararların arkasında durması lazım. Oradaki güvenlik güçlerimizin Allah ayağına taş değdirmesin çünkü Kandil temizlenmeden, Kandil'e Türk bayrağı dikilmeden ne işçi ne memur ne de ülke rahat eder. 30 senedir teröre harcadığımız parayı gözünüzün önüne getirin, bu ülkeye harcasaydık 3 Türkiye olur, Almanya'dan önde olurduk." 

18 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 636 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU